StartPowiadomieniaWarci naśladowania - Sektor 3.0

Warci naśladowania - Sektor 3.0

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Czy mamy szansę na wyróżnienie nagrodą Nowe Technologie Lokalnie „Sektor 3.0”? Fundacja PCJ Otwarte Źródła jest w gronie kandydatów do tej nagrody przyznawanej w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Zwycięzca konkursu otrzyma statuetkę Nowe Technologie Lokalnie "Sektor 3.0" i czek o wartości 40 tys. złotych.

Sylwetki i dokonania kandydatów do nagrody publikowane są od kilku tygodni w cyklu „Warci naśladowania” na stronie technologie.ngo.pl

Nasza Fundacja kandyduje do tej zaszczytnej nagrody za:

  • upowszechnianie w Polsce Joomla,
  • udostępnianie najbogatszego zbioru materiałów instruktażowych nt. tworzenia dynamicznych stron internetowych,
  • udostępnienie pełnych polskich tłumaczeń 80 wydań Joomla i kilkuset popularnych rozszerzeń,
  • zapewnienie użytkownikom, w tym stowarzyszeniom, fundacjom, instytucjom publicznym oraz firmom spolonizowanego wydajnego bezpłatnego narzędzia cyfrowej działalności wydawniczej.

Z prezentacja naszych osiągnięć można się zapoznać na stronie Warci naśladowania - Fundacja PCJ Otwarte Źródła.

Czy dotychczasowa 9-letnia praca wolontariuszy skupionych wokół Polskiego Centrum Joomla i jego dorobek spotkają się z aprobatą i pozytywną oceną komisji konkursowej? Trzymajmy kciuki! Ostateczną decyzję kapituły poznamy podczas konferencji "Sektor 3.0", która odbędzie się 21 maja 2014 roku.

Konkurencja jest duża! Oto zwiezłe informacje o dokonaniach zgłoszonych do Konkursu.

Ewaluacja.co

Lubelska Fundacja Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw zgłosiła do konkursu platformę Ewaluacja.co - elektroniczny system, który umożliwia przeprowadzenie całościowej ewaluacji organizacji pozarządowej. Narzędzie powstało w ramach projektu Aktywni lokalnie. Dotychczas skorzystało z niego 605 organizacji.

Więcej - zobacz: Warci naśladowania - Ewaluacja.co.

SmokSmog

SmokSmog - aplikacja na urządzenia mobilne pozwala sprawdzać aktualny stan powietrza w Krakowie (na podstawie trzech stacji monitorujących), a także poza jego granicami). Dokonanie zostalo zgloszone przez Stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy.

Więcej - zobacz: Warci naśladowania - SmokSmog.

Mapa zaginionych

Rozwiązanie zostało zgłoszone przez Fundację Itaka. Jest to specjalna platforma, która poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych pozwala skutecznie wspomagać działania pomagające odnaleźć zaginionych.

Więcej - zobacz: Warci naśladowania - Mapa zaginionych.

Pacjencidecyduja.pl

Na tej witrynie zbierane są opinie na temat prawnych aspektów obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących ochrony zdrowia. Ideą przewodnią jest przygotowanie wybranych środowisk do udziału w konsultacjach społecznych. Autorem projektu jest Fundacja My Pacjenci we współpracy z Fundacją Urszuli Jaworskiej.

Więcej - zobacz: Warci naśladowania – Pacjencidecyduja.pl.

Latarnicy

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” zgłosiło działanie realizowane wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji w ramach programu „Polska Cyfrowa Równych Szans”. W efekcie projektu „Latarnicy Polski Cyfrowej” ponad 2700 wolontariuszy - latarników prowadzi zajęcia z osobami powyżej 50 roku życia. Obecny bilans prowadzonych szkoleń to 155 tys. uczestników i ponad 21 tys. zajęć.

Więcej - zobacz: Warci naśladowania – Latarnicy.

BeSt

Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange zgłosiły do konkursu specjalną przeglądarkę, udostępniającą dzieciom zamknięty katalog bezpiecznych stron weryfikowanych i uzupełnianych przez pracowników i wolontariuszy FDN, akceptowanych pod kątem bezpieczeństwa, niesionych wartości, atrakcyjności oraz mechanizmom kontroli rodzicielskiej.

Wiecej - zobacz: Warci naśladowania – BeSt (Bezpieczne Strony).

Niepełnosprawnik

Strona niepelnosprawnik.eu pozwala w sposób praktyczny i darmowy wyszukać miejsca przyjazne osobom niepełnosprawnym w czterech polskich miastach (Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław), m.in. dostępność obiektów użyteczności publicznej, specyfikę potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, niedosłyszących, niedowidzących czy osób niepełnosprawnych intelektualnie. Autorem projektu jest Fundacja TUS.

Więcej - zobacz: Warci naśladowania – Niepełnosprawnik.

Ogród wyobraźni

Fundacja Katarynka wspólnie z Wrocławskim Ogrodem Zoologicznym przygotowała projekt pierwszej polskiej ścieżki z audiodeskrypcją dla niewidomych, dzięki której ci bez trudu poruszają się po największym ogrodzie zoologicznym w kraju.

Wiecej - zobacz: Warci naśladowania – Ogród wyobraźni.

Trening nowoczesnych technologii

Fundacja Forum Rozwoju Nowoczesnych Technologii we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu kandyduje jako autor i realizator projektu „Trening nowoczesnych technologii – mobilne rozwiązania dla seniorów” - serię specjalnych szkoleń dla seniorów, pomagających im wejść w cyfrowy świat i zapoznać się z zastosowaniem mobilnych technologii.

Więcej - zobacz: Warci naśladowania – Trening nowoczesnych technologii.

Ostatnio zmieniany Cz. 8 Maj 2014
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Kalendarz publikacji

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   StartPowiadomieniaWarci naśladowania - Sektor 3.0

Twoje konto