StartPowiadomieniakwiecień 2010
kwiecień 2010 - Polskie Centrum Joomla!

Microsoft na rzecz Joomla!Zaskakującą nowinę opublikował w Portalu Społeczności Joomla! Sam Moffatt: Microsoft podpisał Joomla! Contributor Agreement. Oczywiście, że ta wiadomość wywoła przeróżne komentarze i dyskusje. Warto zatem zapoznać się z treścią publikacji Sama Moffata. Zapraszamy do lektury tłumaczenia:

 
Dział: Wydarzenia

Wydano Joomla 1.5.17

Śr. 28 Kwi 2010

Wydanie poprawiające bezpieczeństwoZaledwie w trzy dni po wydaniu Joomla 1.5.16 Centrum Projektu Joomla! udostępniło dziś kolejne poprawione wydanie Joomla 1.5.17 nazwane Wojmamni ama woobusani. O tak szybkiej publikacji zdecydowała konieczność naprawienia dwóch błędów, jakie znalazły się w Joomla 1.5.16. Chociaż w wydaniu nie wnieśliśmy żadnych poprawek w kwestii bezpieczeństwa uważamy ją za poprawkę bezpieczeństwa, ponieważ naprawiono jeden błąd pośrednio związany z bezpieczeństwem, a także dlatego, że wiele witryn może być zaktualizowanych bezpośrednio z 1.5.15 do 1.5.17.

Celem Grupy Roboczej Programistów projektu pozostaje nieustannie regularne dostarczanie społeczności Joomla! częstych aktualizacji systemu.

Pobieranie

Dział: Powiadomienia

Logo polskiego wydania JoomlaZ niebywałą przyjemnością Polskie Centrum Joomla! pragnie przekazać społeczności pierwsze pełne polskie wydanie Joomla 1.5. Edycja ta powinna ujrzeć światło dzienne już dawno, bowiem większość materiałów została przetłumaczona jeszcze w 2008 roku, tuż po opublikowaniu stabilnej wersji Joomla 1.5.0. W przygotowaniu tłumaczeń uczestniczyło grono uczestników forum PCJ, którym wyrażamy w tym miejscu serdeczne podziękowania.

Zapraszamy do pobrania i wypróbowania pakietu instalacyjnego. Podczas instalacji można wybrać jedną z opcji - wczytać przykładowe dane lub zainstalować tylko czysty Joomla!.

Jedyne, co trzeba ustawić, aby w pełni zlokalizować swojego Joomla, to strefa czasowa…

Dział: Powiadomienia

Kategorie rozszerzeń

Pn. 26 Kwi 2010

Odwiedź JEDKonia z rzędem temu, który zrozumie, co miał na myśli „tłumacz” serwujący nam zawiadomienie „rynki pionowe”. Joomla Extensions Directory jest niezastąpioną skarbnicą rozszerzeń, ale dla osób nieznających języka angielskiego kłopotliwą w różnym stopniu. Cytowany przykład dowodzi, że korzystanie z tłumacza Google daje momentami efekt iście „googlowaty”.

Dla wszystkich, którzy kłopoczą się ze zrozumieniem angielskich nazw kategorii w katalogu rozszerzeń, przygotowaliśmy zestawione na dwóch stronach tłumaczenie strony All Category. 32 tabelki z tłumaczeniami zostały uporządkowane alfabetycznie tak, jak kategorie JED.

Pobierz z naszego katalogu rozszerzeń plik w formacie PDF albo DOC i wydrukuj, a będzie na pewno łatwiej.

Dział: Przetłumaczone

Aktualności - spis treści

Kalendarz publikacji

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   StartPowiadomieniakwiecień 2010

Twoje konto