StartWydarzeniaZwycieżył OneDrive Gallery & File

Zwycieżył OneDrive Gallery & File

Oceń ten artykuł
(14 głosów)

OneDrive Gallery & File - rozwiązanie krakowskiego zespołu spod znaku Perfect-Web zwyciężyło w kategorii zakończonych projektów w konkursie Openness Ideas.

W marcu tego roku Microsoft ogłosił konkurs na najciekawszy pomysł projektu opartego na technologii Microsoft. Do Konkursu można było zgłosić projekt spełniający kilka kryteriów, m.in. wykorzystywać interoperacyjność technologii Microsoft z innymi technologiami lub być wolnym oprogramowaniem, obejmować powstanie nowego kodu (biblioteki, procedur, skryptów konfiguracyjnych lub innych fragmentów) oraz wykorzystywać co najmniej jeden produkt Microsoft.

Oceny projektów dokonywała społeczność Openness Ideas i komisja konkursowa. Wyłanianie zwycięzców przebiegało w 2 etapach - w pierwszym głosowała społeczność, w drugim - zwycięzców wybierała Komisja Konkursowa.

Miło nam poinformować, że w kategorii projektów zakończonych zwycięzcą został projekt OneDrive Gallery & File, integrujący Joomla i Wordpressa z usługą OneDrive.

Autorem dodatku jest krakowska firma Perfect-Web, znana wielu użytkownikom Joomla z takich rozwiązań, jak Facebook Like Box Sidebar czy Ajax Popup Contact Form.

Dzięki dodatkowi OneDrive Gallery & File mamy możliwość wyświetlenia na stronie galerii fotografii bezpośrednio z dowolnego folderu znajdującego się na OneDrive. Modyfikacje w tym folderze niosą za sobą automatyczne zmiany w galerii. Dodatek umożliwia także umieszczenie linku do pliku będącego na OneDrive. Dzięki temu nie ma konieczności aktualizowania plików dostępnych na stronie.

Dodajmy, że OneDrive to ten sam wirtualny dysk Microsoft, który funcjonował do niedawna pod nazwą SkyDrive. Zmiana usługi Microsoft odbywa się automatycznie po zalogowaniu na konto użytkownika.

Perfect-Web Sp. z o.o. to firma z wieloletnim doświadczeniem, zajmująca się tworzeniem stron internetowych oraz komunikacją w internecie. Oferuje także własne, autorskie opracowania „na miarę” np.: sklep internetowy w oparciu o silnik PrestaShop, szablony graficzne stron internetowych, stron aukcyjnych. Ponadto oferuje usługi optymalizacji i pozycjonowania stron www, usługi administracyjne. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie firmowej Perfect-Web.

Gratulujemy!

Ostatnio zmieniany Śr. 28 Maj 2014
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartWydarzeniaZwycieżył OneDrive Gallery & File

Twoje konto