Pobierz Joomla!

Pobierz Joomla!

Oceń ten artykuł
(255 głosów)

Do zakładania nowych witryn wykorzystujemy zdecydowanie najnowsze wydania Joomla 3.9.0 Przewiduje się, że wsparcie dla Joomla 3.x będzie trwało co najmniej 2 lata od pojawienia się wersji 3.10 Przypominamy również, że rozwój Joomla w wersji 2.5 został zakończony w grudniu 2014. Oznacza to, że nie będą już pojawiały się nowe wydania Joomla z tej serii.

Uwaga

Nastąpiła istotna zmiana w polityce wydawniczej Joomla. Projekt Joomla zrezygnował z równoczesnego utrzymywania dwóch wersji - wspieranej długoczasowo (LTS) i wspieranej krótkoterminowo (STS). Dalszy rozwój Joomla będzie się odbywać w sposób systematyczny - w kolejnych latach będą się ukazywać następne wersje z serii 3.x, a więc 3.7, 3.8 itd.

Pobierz Joomla! 3.9.6

Joomla w wersji 3.9.6 jest najnowszym, stabilnym i bezpiecznym wydaniem, zalecanym dla twórców nowych witryn.

Pakiet językowy

Przypominamy, że już w Joomla 2.5.7 dodano nową funkcję - instalator rozszerzeń potrafi pobrać i zainstalować pakiet językowy bezpośrednio z JoomlaCode. Aby dokonać uaktualnienia pakietu językowego, nie trzeba go więc pobierać najpierw na swój komputer.

Jeśli chcesz, pobierz polski pakiet językowy do wersji 3.9.6 i wyższych »

Częste pytania

Czy mogę zainstalować Joomla lokalnie?

Tak, Joomla! można zainstalować lokalnie na swoim komputerze stacjonarnym lub przenośnym dla testów i nauki. Do lokalnej instalacji Joomla! trzeba stworzyć w komputerze odpowiednie środowisko programowe. Możesz w tym celu skorzystać ze specjalnych pakietów, które instalują potrzebne oprogramowanie automatycznie, takich jak JAMP - stworzony specjalnie dla Joomla!, XAMPP w wersjach dla różnych systemów operacyjnych, WampServer, czy MAMP dla platformy Mac OS X.

Czy Joomla! można zainstalować na każdym koncie hostingowym?

Nie. Zdarzają się konta hostingowe, na których w ogóle nie można zainstalować Joomla, a także takie, na których Joomla! da się zainstalować, ale nieodpowiednie środowisko jest później powodem wielu problemów. Dlatego, zanim zdecydujesz się skorzystać z wybranego hostingu, sprawdź, czy zapewnia on wymagane warunki techniczne dla Joomla! w wersji, którą chcesz zainstalować.

Czy instalacja Joomla! na serwerze zdalnym jest trudna?

Instalacja Joomla! jest łatwa zarówno na lokalnym serwerze testowym, jak i na zdalnym serwerze wdrożeniowym (produkcyjnym). Aby zainstalować Joomla na swoim koncie hostingowym, pobierz najpierw pakiet Joomla, który chcesz wykorzystać i rozpakuj go lokalnie na dysk swojego komputera do pustego katalogu. Następnie za pomocą programu do obsługi FTP (np. Filezilla) prześlij całą zawartość tego katalogu na swoje konto. Potem, korzystając z narzędzi swojego konta, utwórz bazę danych i zanotuj nazwę i hasło jej użytkownika. Po tych przygotowaniach wywołaj w przeglądarce adres swojej witryny. Po chwili zobaczysz stronę instalatora i możesz rozpocząć proces instalacji. Szczegółowe instrukcje instalacji znajdziesz w naszej Bibliotece.

Czy Joomla można rozbudować?

Tak. Istnieje ponad 10.000 rozszerzeń udostępnionych przez społeczność Joomla, czekających na pobranie i instalację. Za ich pomocą można wyposażyć Joomla! niemal w każdą potrzebną funkcję. Odwiedź Joomla! Extension Directory (JED; Katalog rozszerzeń Joomla!), jeśli chcesz wzbogacić swego Joomla o dodatkowe możliwości.

Przydatne instrukcje i inne zasoby

Pomoc w instalacji Joomla?

Pomoc dla nowicjuszy

Pomocne materiały dla nowicjuszy publikujemy w naszej wiki - Elektronicznej Bibliotece Dokumentacji Joomla. Znajdziesz je pod adresami:

Potrzebujesz pomocy w unowocześnieniu swego Joomla?

Potrzebujesz Joomla! w innym języku?

Znajdź pakiet językowy lub wydanie zlokalizowane.

Szukasz sposobu dostosowania lub rozbudowy Joomla?

Odwiedź centralny Katalog Rozszerzeń Joomla!.

Ostatnio zmieniany Wt. 19 Lis 2019
comments powered by Disqus Powrót na górę
Oglądasz teraz:   Pobierz Joomla!