Pobierz Joomla!

Pobierz Joomla!

Oceń ten artykuł
(227 głosów)

Do zakładania nowych witryn wykorzystujemy zdecydowanie najnowsze wydania Joomla 3.9.0 Przewiduje się, że wsparcie dla Joomla 3.x będzie trwało co najmniej 2 lata od pojawienia się wersji 3.10 Przypominamy również, że rozwój Joomla w wersji 2.5 został zakończony w grudniu 2014. Oznacza to, że nie będą już pojawiały się nowe wydania Joomla z tej serii.

Uwaga

Nastąpiła istotna zmiana w polityce wydawniczej Joomla. Projekt Joomla zrezygnował z równoczesnego utrzymywania dwóch wersji - wspieranej długoczasowo (LTS) i wspieranej krótkoterminowo (STS). Dalszy rozwój Joomla będzie się odbywać w sposób systematyczny - w kolejnych latach będą się ukazywać następne wersje z serii 3.x, a więc 3.7, 3.8 itd.

Pobierz Joomla! 3.9.0

Joomla w wersji 3.9.0 jest najnowszym, stabilnym i bezpiecznym wydaniem, zalecanym dla twórców nowych witryn.

Pakiet językowy

Przypominamy, że już w Joomla 2.5.7 dodano nową funkcję - instalator rozszerzeń potrafi pobrać i zainstalować pakiet językowy bezpośrednio z JoomlaCode. Aby dokonać uaktualnienia pakietu językowego, nie trzeba go więc pobierać najpierw na swój komputer.

Jeśli chcesz, pobierz polski pakiet językowy do wersji 3.8.11 i wyższych »

Częste pytania

Czy mogę zainstalować Joomla lokalnie?

Tak, Joomla! można zainstalować lokalnie na swoim komputerze stacjonarnym lub przenośnym dla testów i nauki. Do lokalnej instalacji Joomla! trzeba stworzyć w komputerze odpowiednie środowisko programowe. Możesz w tym celu skorzystać ze specjalnych pakietów, które instalują potrzebne oprogramowanie automatycznie, takich jak JAMP - stworzony specjalnie dla Joomla!, XAMPP w wersjach dla różnych systemów operacyjnych, WampServer, czy MAMP dla platformy Mac OS X.

Czy Joomla! można zainstalować na każdym koncie hostingowym?

Nie. Zdarzają się konta hostingowe, na których w ogóle nie można zainstalować Joomla, a także takie, na których Joomla! da się zainstalować, ale nieodpowiednie środowisko jest później powodem wielu problemów. Dlatego, zanim zdecydujesz się skorzystać z wybranego hostingu, sprawdź, czy zapewnia on wymagane warunki techniczne dla Joomla! w wersji, którą chcesz zainstalować.

Czy instalacja Joomla! na serwerze zdalnym jest trudna?

Instalacja Joomla! jest łatwa zarówno na lokalnym serwerze testowym, jak i na zdalnym serwerze wdrożeniowym (produkcyjnym). Aby zainstalować Joomla na swoim koncie hostingowym, pobierz najpierw pakiet Joomla, który chcesz wykorzystać i rozpakuj go lokalnie na dysk swojego komputera do pustego katalogu. Następnie za pomocą programu do obsługi FTP (np. Filezilla) prześlij całą zawartość tego katalogu na swoje konto. Potem, korzystając z narzędzi swojego konta, utwórz bazę danych i zanotuj nazwę i hasło jej użytkownika. Po tych przygotowaniach wywołaj w przeglądarce adres swojej witryny. Po chwili zobaczysz stronę instalatora i możesz rozpocząć proces instalacji. Szczegółowe instrukcje instalacji znajdziesz w naszej Bibliotece.

Czy Joomla można rozbudować?

Tak. Istnieje ponad 10.000 rozszerzeń udostępnionych przez społeczność Joomla, czekających na pobranie i instalację. Za ich pomocą można wyposażyć Joomla! niemal w każdą potrzebną funkcję. Odwiedź Joomla! Extension Directory (JED; Katalog rozszerzeń Joomla!), jeśli chcesz wzbogacić swego Joomla o dodatkowe możliwości.

Przydatne instrukcje i inne zasoby

Pomoc w instalacji Joomla?

Pomoc dla nowicjuszy

Pomocne materiały dla nowicjuszy publikujemy w naszej wiki - Elektronicznej Bibliotece Dokumentacji Joomla. Znajdziesz je pod adresami:

Potrzebujesz pomocy w unowocześnieniu swego Joomla?

Potrzebujesz Joomla! w innym języku?

Znajdź pakiet językowy lub wydanie zlokalizowane.

Szukasz sposobu dostosowania lub rozbudowy Joomla?

Odwiedź centralny Katalog Rozszerzeń Joomla!.

Ostatnio zmieniany Wt. 6 Lis 2018
comments powered by Disqus Powrót na górę
Oglądasz teraz:   Pobierz Joomla!