SpołecznośćLudzie Joomla!Archiwum Zespołu PCJ

Archiwum Zespołu PCJ - Polskie Centrum Joomla!

Ofiarowali nam swój czas, dzielili się swoją wiedzą, uczestniczyli w pracach zespołu tłumaczy, działali na rzecz rozwoju PCJ, niektórzy zasłużyli się szczególnie. Wszystkim im dziękujemy!
Tomasz Fabiszewski
 • Lokalizacja: Mogilno
 • Rola: współzałożyciel PCJ

Urodził się w lipcu, dokładniej w drugiej połowie… Przygodę z Mambo rozpoczął od 3.x. Potrzebował tłumaczenia, to przetłumaczył… Kolejną wersję 4.0.x - full PL opublikował… Po maturce wyrobił sobie dyplom "Specjalista komputerowej Obsługi Firm", trochę studiował "Systemy informatyczne"…, ale jak to bywa… Na co dzień informatyk w Sekcji Informacji Medycznych w lokalnym ZOZ-ie, "po godzinach" - "hosting reseller" oraz programista i konsultant ds. oprogramowania. Zakładał i administrował mambopl.com, moderował polskie forum na mambers.com.

Marcin Goleman - 'Yama'
 • Lokalizacja: Warszawa
 • Rola: współzałożyciel PCJ

Zawodowo od początku zajmuje się Internetem i klasycznym IT. Po kilkunastu latach nie chce już o tym pisać :). Z zamiłowania głównie wędruje i przepuszcza czas w darmowych projektach skazanych na zapomnienie. Pierwsze spotkanie z joomla od wersji 1.xx :). Współzałożyciel TINPS - http://mambopl.net.

Artur Moskała
 • Lokalizacja: Kraków
 • Rola: współzałożyciel PCJ

Lekarz medycyny sądowej. Pasjonat Joomla! i forów dyskusyjnych, samouk. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu internetowych międzynarodowych społeczności. Dawniej moderator polskiej części forum mambers.com, wysoki poziom reputacji. Był administratorem Forum Polskiej Społeczności Użytkowników Joomla!.

Maciej Borowik 'Magic'
 • Lokalizacja: Gdańsk
 • Rola: współzałożyciel PCJ

Obecnie zajmuje się kreowaniem wizerunku firm i ich produktów. Wcześniej zdarzało mu się bywać drwalem w Bieszczadach, dyrektorem spółek prawa handlowego i jeszcze sporo by wymienić... Z wykształcenia informatyk (programista), ale nigdy tego zawodu nie wykonywał. Joomla! jest dla niego jednym z najlepszych narzędzi wykorzystywanych na co dzień w pracy. Z zamiłowania włóczykij i żeglarz.

Adam Sobkowicz ' Enjoy'
 • Lokalizacja: Wrocław
 • Rola: współzałożyciel PCJ

Urodzony w 1975 we Wrocławiu. Po zakończeniu studiów na Politechnice Wrocławskiej rozpoczął pracę w branży energetycznej. Przeszedł wdrożenie systemu ERP-SAP trwające 1,5 roku, najpierw jako członek zespołu, w kolejnym etapie jako szef zespołu wdrożeniowego. Po zakończeniu wdrożenia nadmiar energii skierował go do środowiska Open Source i aplikacji typu CRM i ERP, a także systemów CMS. Po krótkiej przygodzie z PHP-Nuke ponad rok temu zainteresował się systemem Mambo stając się aktywnym uczestnikiem polskiej wspólnoty Mambo, a także stara się być łącznikiem między wspólnotą polską a wspólnotą międzynarodową.

Łukasz Rylik
 • Lokalizacja: Gliwice
 • Rola: współtwórca serwisu pomocy

Urodził się w 1978 r. Student Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, żeglarz i DJ. Pierwsze kroki stawiał na ZX Spectrum+ z piórem świetlnym. Era komputerów osobistych przywitała go fantastycznym x86 i kolejnymi 'kompatybilnymi wstecz'. Bardziej humanista niż analityk, stąd zainteresowanie poważnym programowaniem pozostało na etapie zainteresowań, a komputery przydawały się głównie do składu rozlicznych licealnych gazetek i projektowania CAD. Internetem zarażony jeszcze za czasów BBS'owych bramek, usług via goopher i programowania irc-botów. Pozostał w tyle podczas dot-com boom, aby przeżyć drugą młodość dzięki Mambo 4.x a następnie Joomla!

Specjalność:translacje, pomoc online, modyfikacja skryptów, dedykowane rozwiązania php

Viking
 • Lokalizacja: Kraków
 • Rola: był administratorem witryn PCJ

Pojawił się w Bydgoszczy około roku '78. Przygodę z Mambo rozpoczął niedawno, w przeddzień wydarzeń sierpniowych (2005). Zarażony wybuchem entuzjazmu towarzyszącemu powstaniu OSM i Joomla postanowił aktywnie wspierać jej rozwój. Na co dzień związany z reklamą, grafiką i zarządzaniem zasobami ludzkimi. Ostatnio uczył się Mambo na Kubie ;)

Magdalena Psykowska
 • Lokalizacja: Włocławek
 • Rola: była administratorem witryn PCJ

Rocznik '76. Z zawodu nauczyciel - absolwentka oligofrenopedagogiki na UMK. Na co dzień uczy w szkole specjalnej technologii informacyjnej. Po pracy uwielbia prowadzić auto, delektując się przy tym twórczością Dire Straits. Zdeklarowana fanka Pink Floyd. Jedna z jej ulubionych pozycji książkowych to „Paragraf 22” Josepha Hellera. Przed okresem fascynacji Mambo i Joomla! zajmowała się administracją for dyskusyjnych.

Oglądasz teraz:   SpołecznośćLudzie Joomla!Archiwum Zespołu PCJ