StartWydarzeniaPierwsze spotkanie miłośników Joomla! na Dolnym Śląsku

Pierwsze spotkanie miłośników Joomla! na Dolnym Śląsku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Piątkowe popołudnie i wieczór 27.06.2014 r. można byłoby podsumować krótko: było fantastycznie!

 

Jednak nie sądzę, aby to jedno słowo mogło opisać atmosferę panującą podczas tego spotkania. Zapewne, jak przeczytasz opisy spotkań innych Joomla! User Groups, stwierdzisz, że wszędzie było fantastycznie! I to zapewne szczera prawda.

Każde spotkanie jest inne, ale towarzyszą im podobne emocje!

Może zastanawiasz się, o co w tym wszystkim chodzi? Jak można się podniecać jakimś programem, jakimś narzędziem wspomagającym tworzenie serwisów internetowych? Przecież to paranoja!

No bo widzisz, w naszym przypadku jest trochę inaczej, ponieważ Joomla! to także LUDZIE! I to oni tworzą grono, które wspiera się nawzajem i motywuje do dalszego działania i rozwoju.

No, ale dosyć tych wywodów, bo miało być o tym, jak było podczas pierwszego na Dolnym Śląsku spotkania miłośników CMS Joomla!

Nasze spotkanie rozpoczęło się 27.06.2014 r. o godz. 16:00 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Co ja piszę! Rozpoczęło się trochę wcześniej, kiedy miałem to szczęście powitać naszych wspaniałych Silesian: Danusię Idzik i Michała Trzepizura :-)

I spotkanie JUG Jawor

Dla naszych Gości przygotowaliśmy przepiękne, klimatyczne apartamenty w Restauracji DUKAT (gdzie odbyło się także After Party) oraz kilka drobnych upominków, takich jak firmowa koszulka JUG Jawor, wykonana specjalnie dla nas przez naszego Partnera: Jaworską Szufladę.

Część warsztatową spotkania rozpocząłem od powitania wszystkich uczestników oraz przedstawienia im zaproszonych gości. Kilka słów o partnerach, sponsorach, nagrodach i miejsca, gdzie planujemy After Party, a pod koniec, krótki filmik z pozdrowieniami od Saurabh Shah oraz filmik przedstawiający społeczność Joomla! moimi oczami. Warto wspomnieć, że muzyka do tego filmu, to autorska kompozycja Waldemara Wdowiaka, naszego kamerzysty oraz właściciela firmy WWStudio, dzięki któremu niebawem będziemy mogli zobaczyć relację wideo z naszego spotkania.

I spotkanie JUG Jawor

Pierwsza prelekcja, to debiut Michała Wargackiego, współorganizatora JUG Jawor, który pokazał bardzo interesujący komponent Smart Slider 2, za pomocą którego możemy w niezwykle ciekawy sposób uatrakcyjnić projektowany przez nas serwis WWW.

I spotkanie JUG Jawor

Michał Trzepizur zdradził mi, że prelekcja Michała zaciekawiła go na tyle, że jeszcze w trakcie prelekcji zakupił ten komponent, korzystając z przygotowanego przez nas kuponu rabatowego.

Kolejna prelekcja, to moja mega skrócona wersja dotycząca mechanizmu kontroli dostępu do zawartości serwisu oraz czynności, jakie użytkownicy mogą w nim wykonywać.

Dlaczego wersja mega skrócona? Hmm, bo mieliśmy na 18:00 zamówione pizze.

Po mojej prezentacji zaproponowaliśmy uczestnikom przerwę, podczas której mogli częstować się 6-cioma różnymi rodzajami pizzy, które zostały wykonane specjalnie dla uczestników i przywiezione całkowicie za free przez naszego sponsora, Pizzerię Nisza.

Dzięki uprzejmości Pań z administracji PCKZiU - Agnieszki Segdy i Patrycji Gołębiowskiej - uczestnicy mieli zapewnioną kawkę i herbatkę.

Kiedy wszyscy zapełnili swoje żołądki i ugasili pragnienie, rozpoczęliśmy drugą część spotkania.

 

I spotkanie JUG Jawor

Michał Trzepizur z wrodzoną elokwencją i dokładnością wyjaśnił nam, dlaczego warto oraz w jaki sposób tworzyć automatyczne kopie zapasowe serwisów WWW. Od teraz wszyscy obecni na spotkaniu nie mogą mieć wymówek, że tworzeni kopii zapasowych jest zbyt trudne.

I spotkanie JUG Jawor

Na koniec części serii prelekcji, niesamowicie entuzjastyczne wystąpienie Danuty Idzik! Danuta opowiedziała o garstce ludzi, którzy pracują na rzecz społeczności Joomla! Uzmysłowiła Nam wszystkim, że to praca w ramach wolontariatu oraz jak bardzo każdy może być pomocny! Przypomniała, że Joomla! znaczy WSZYSCY RAZEM i każdy z Nas może mieć wpływ na rozwój Joomla! choćby tłumacząc nawet niewielkie rozszerzenia, lub opracowując instrukcje na wiki.joomla.pl.

Na zakończenie spotkania odbyło się niezwykle emocjonujące losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów Joomla! User Group Jawor:

Każdy siedział jak na szpilkach kiedy Ewelina losowała karteczki z zapisanymi uczestnikami spotkania! To wspaniałe uczucie uścisnąć dłoń i widzieć uśmiechnięte, pełne emocji twarze osób, które usłyszały swoje nazwisko podczas losowania!

Nagród było tyle, że praktycznie nikt nie wyszedł z pustymi rękami ;-)

I spotkanie JUG Jawor

Na zakończenie wspólna fotka!

Tym, którym było jeszcze mało wrażeń i własnego towarzystwa, zaproponowaliśmy After Party w Restauracji DUKAT, gdzie w luźnej i sympatycznej atmosferze można było porozmawiać i poznać się bliżej.

Wszyscy mogliśmy czuć się niezwykle swobodnie, tym bardziej, że cała restauracja była do naszej wyłącznej dyspozycji.

I spotkanie JUG Jawor

After Party przeciągnęło się nieco i zakończyło późno w nocy!

Mamy nadzieję, że kolejne planowane zimowe spotkanie będzie obfitowało w jeszcze więcej wrażeń, wiedzy i nowych Joomlaholików! Szczegóły już niebawem!

Ostatnio zmieniany Pn. 30 Cze 2014
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartWydarzeniaPierwsze spotkanie miłośników Joomla! na Dolnym Śląsku

Twoje konto