StartPowiadomienialistopad 2009
listopad 2009 - Polskie Centrum Joomla!

Logo VirtuemartWczoraj pojawiła się informacja o poważnej luce w komponencie Virtuemart. Problem dotyczy Virtuemart w wersji 1.1.2 i umożliwia zastosowanie "SQL Injections" czyli wstrzyknięcia dowolnego zapytania SQL, wykorzystując błąd w Virtuemart. Wszystkich, którzy używają komponentu w wersji 1.1.2 prosimy o pilne uaktualnienie do najnowszej wersji. Aktualizacji można dokonać, pobierając pakiet ze strony projektu.

Dział: Bezpieczeństwo

obraz: Logo AcyMailingJak twierdzi autor komponentu - „AcyMailing jest najpotężniejszym systemem zarządzania biuletynami dla Joomla”. Komponent jest w pełni zintegrowany z CMS Joomla! i oferuje profesjonalne funkcje, które pozwalają na personalizowanie tworzonych biuletynów. AcyMailing pozwala efektywnie zarządzać nieograniczoną liczbą abonentów, a do tego oferuje sporo ciekawych opcji. Komponent można pobrać z Katalogu rozszerzeń Joomla!. Dodatkowo warto również zapoznać się z komponentem na stronie demonstracyjnej.

Joomla! laureatem

Śr. 25 Lis 2009

Logo CMS AWARD 2009Joomla! zachował reputację jednego z najlepszych systemów obsługi witryn, ale laur zwycięzcy w tegorocznym plebiscycie wydawnictwa Pact Publishing znów przypadł rywalowi. Przez kolejny rok tytułem Best Open Source PHP CMS cieszyć się będzie Drupal. Joomla! znalazł się na miejscu drugim, tym razem wraz z WordPress. O ile Drupal i Joomla! od kilku lata trafiają do grona pięciu najlepszych systemów obsługi witryn, to WordPress trafił do tego elitarnego grona po raz pierwszy.

Dział: Wydarzenia

Content Slider

Śr. 25 Lis 2009

Komentarz @vigvonga do modułu Content Slider będzie chyba najlepszą rekomendacją. W swobodnym tłumaczeniu brzmi tak: „Ten moduł jest po prostu wspaniały. Robi to, co obiecuje. Nie sprawia żadnego kłopotu z CSS, działa w Firefox, Chrome oraz IE8. Parametry są łatwe w stosowaniu. Nadaje się na każdą witrynę. Gratulacje dla programisty!” Moduł wyświetla zwiastuny artykułów jako pokaz slajdów. Ustawienia pozwalają określić kategorie, z której będą wybierane artykuły, unikalny identyfikator, własną klasę CSS, szerokość i wysokość modułu, wyświetlanie/ukrywanie tytułów, upływ czasu do zmiany slajdu oraz kilka innych. Oczywiście, jak inne, tak i ten moduł można klonować, by umieścić na stronie tyle wersji, ile potrzeba. Niewątpliwym walorem jest również obsługa JoomFish. W niczym nie ustępuje konkurencyjnemu Frontpage Slideshow, a nic nie kosztuje. Prezentację modułu i pakiet instalacyjny znajdziesz na stronie projektu.

Aktualności - spis treści

Kalendarz publikacji

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   StartPowiadomienialistopad 2009

Twoje konto