StartPowiadomieniakwiecień 2015
kwiecień 2015 - Polskie Centrum Joomla!

W sobotę 18 kwietnia odbyło się trzecie już spotkanie użytkowników Joomla! z Trójmiasta. Na początku Justyna Michallek opowiedziała o spotkaniu JoomlaDagen Nederland, w którym brała udział, wyświetliła również film, w którym Sander Potjer przekazał nam swoje pozdrowienia.

Wystartowaliśmy zgodnie z planem, chociaż jak się później okazało, niektórzy pomylili wykłady i uczestniczyli w spotkaniach konferencji NetVision, która odbywała się równolegle. Ci, którzy dotarli na czas i na miejsce, mogli wysłuchać wykładów i prezentacji: Macieja Słojewskiego o tym, co jest potrzebne do zbudowania strony na CMS Joomla!, Remigiusza Kaczewskiego, który opowiedział o różnych galeriach, które można umieszczać na stronie, Seweryna Sildatka, który opowiedział o zaprojektowanych przez siebie różnych stronach - tych prostych i tych bardziej skomplikowanych, i Damiana Damaszke, który pokazał sposób tworzenia komponentu przy użyciu Component Creatora.

Na spotkanie nie dotarł, niestety, Miłosz Borzeński, który miał opowiedzieć o responsywności stron. Za to na koniec Andrzej Herzberg opowiedział o nowościach, które przygotowuje jego zespół z JoomlaMonster. Nie obyło się oczywiście bez losowania nagród od sponsorów - głównie rabatów na zakupy w ich sklepach. Najwięcej emocji wzbudził, oczywiście, ebook o Joomla!, o którego wzbogaciły się trzy osoby.

W przerwach można było spróbować wypieków przygotowanych przez użytkowniczki Joomla! oraz napić się herbaty, kawy lub wody. Krótko mówiąc, było ciekawie, profesjonalnie i smacznie.

W trakcie prezentacji pojawiały się oczywiście pytania i to, co nas najbardziej cieszy - dyskusja. Omówiliśmy też swoje oczekiwania względem kolejnych spotkań. Wiemy już że odbędzie się ono na początku czerwca. Nasze spotkania tak się spodobały władzom Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, że postanowiły udostępniać nam sale na kolejne spotkania. Tak więc miejsce mamy zapewnione. 

Myślę, że spotkanie możemy uznać za udane, wszyscy uczestnicy wyszli z niego zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę - a o to przecież chodziło.

Dział: Wydarzenia

Aktualności - spis treści

Kalendarz publikacji

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   StartPowiadomieniakwiecień 2015

Twoje konto