StartPowiadomieniasierpień 2014
sierpień 2014 - Polskie Centrum Joomla!

Oktawave jest innowacyjną platformą infrastruktury na żądanie (IaaS), w ramach której można uruchomić, przetwarzać lub przechowywać dowolne zasoby - stronę WWW, aplikację biznesową, projekt startupowy lub rozwiązanie korporacyjne.

Portfolio usług Oktawave obejmuje przede wszystkim środowiska serwerowe w chmurze (OCI), bezpieczny oraz najszybszy na świecie system przechowywania i przetwarzania danych (OVS, OCS), a także środowiska bazodanowe i aplikacyjne. Wśród przewag konkurencyjnych należy wymienić przede wszystkim całkowicie autorski system prowizjonowania i zarządzania chmurą, wyposażony w unikatowy mechanizm Autoskalera, który pozwala na automatyczne dostosowywanie wielkości infrastruktury do aktualnego obciążenia aplikacji.

Oktawave to także autorska architektura przechowywania danych, na wielu poziomach pozbawiona awaryjnych i wolnych dysków twardych. W zakresie szybkości dostępu do danych Oktawave jest obecnie najszybszą chmurą obliczeniową na świecie, która w testach osiągnęła wydajność na poziomie 1 000 000 IOPS.

Oktawave w zakresie wykorzystywanych technologii pozyskała partnerów takich jak ATM (centrum danych) Dell, HP oraz Citrix (warstwa sprzętowa) VMware (warstwa wirtualizacyjna), a także Microsoft czy Parallels (warstwa aplikacyjna).

Jeśli chodzi o narzędzia webmasterskie i deweloperskie Oktawave oferuje gotowe środowiska uruchomieniowe (LAMP/WAMP, Ruby, Python, .NET), otwarte API oraz wiele mechanizmów ułatwiających wdrożenie (np. snaphoty). W swojej ofercie utrzymuje również prekonfigurowane i skalowalne aplikacje takie jak Joomla!, Drupal czy Wordpress.

Do grona firm, które zaufały Oktawave należą m.in. : Coca-Cola, TUI, AVIVA czy Grupa Pracuj.pl.

Więcej informacji na www.oktawave.com

Dział: Promocja

Joomla-Monster to jeden z czołowych dostawców szablonów. Znany od 2008 roku, tworzony przez zespół profesjonalistów i pasjonatów serwis już od pierwszych Joomla-Day w Polsce wspiera imprezę jako sponsor, a członkowie teamu dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach prezentowanych przez siebie interesujących wykładów.

Stawiając na wysoką jakość, łatwość obsługi, wygodę, estetykę i zgodność ze standardami tworzonych przez siebie templatek joomla-monster zyskał w niedługim czasie sporą rzeszę zadowolonych użytkowników

Niedawna przebudowa serwisu joomla-monster.com stworzyła całkiem nowe możliwości. Nowy system subskrypcyjny umożliwia lepszy dostęp do produktów a system ticketowy ułatwia pomoc w rozwiązywaniu problemów, z którymi mogą zetknąć się użytkownicy.

Ale Joomla-Monster to nie tylko eleganckie i niepretensjonalne szablony. Serwis stanowi część większej organizacji. Firma zarządzająca całością (DJ-Projekty) świadczy usługi wdrożeniowe, realizując często skomplikowane prace projektowe i programistyczne.

Wraz z większością szablonów dostarczane są użyteczne rozszerzenia z dj-extensions.com. Oto klika przykładowych dostępnych komponentów:

  • DJ-Catalog2 - nowoczesny katalog (mogący służyć jako katalog produktów lub po ostatnich zmianach również jako system zamówień online)
  • DJ-Classifieds - rozbudowany system ogłoszeniowy umożliwiający pobieranie opłat za zamieszczane ogłoszenia
  • DJ-MediaTools - system do budowy galerii, wideo galerii, sliderów graficzno-tekstowych, współpracujący z innymi komponentami: artykuły Joomla, produkty VirtueMart, produkty HikaShop, K2, DJ-Catalog2, DJ-Classifieds (automatyczne pobieranie ilustracji i zawartoś
  • Komponent umożliwia również multiupload obrazków i działa na urządzeniach mobilnych korzystając z funkcji „touch screen”
  • DJ-MegaMenu - rozbudowany system rozwijalnego, wielopoziomowego menu, umożliwiający również umieszczanie modułów wewnątrz struktury nawigacyjnej.
  • DJ-Tabs - intuicyjny i przyjazny system zakładek
  • DJ-Suggester - umożliwia wyświetlanie sugerowanej treści podczas przeglądania zawartości witryny

Joomla-Monster.com jest więc wyjątkowym sklepem dla końcowych użytkowników, ale również, (dzięki różnym opcjom subskrypcyjnym) staje się atrakcyjną platformą dla deweloperów. Oferta jest zróżnicowana i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto również zwrócić uwagę na częste i atrakcyjne promocje. Jakość szablonów oraz ich możliwości funkcjonalne w połączeniu z atrakcyjnymi komponentami można docenić przeglądając wersje demonstracyjne oraz specjalne filmy instruktażowe.

Dział: Promocja

Każdy ma szansę na udział w JoomlaDay 2014! Aby wspierać udział aktywnych wolontariuszy i uczestników społeczności w ważnych wydarzeniach Joomla! Zarząd Fundacji PCJ Otwarte Źródła ustanowił Fundusz Aktywności. Możesz skorzystać z dofinansowania i być z nami na tegorocznym JoomlaDay w Warszawie.

Dział: Powiadomienia

Potrzebny mi był moduł wyświetlający prosty formularz kontaktowy. Najprostszy z możliwych – z polem wiadomości i ochroną antyspamową. Oczywiście, jak zwykle w takiej potrzebie, odwiedziłem http://extensions.joomla.org/. W podkategorii Contact Forms opublikowano aż 70 rozwiązań. Przejrzenie wszystkich stron to wprawdzie tylko kilka minut, ale przydałby się jakiś filtr wspomagający wyszukiwanie – szukałem bezpłatnego modułu. Byłoby miło, gdyby dało się wyfiltrować tylko takie pozycje. Ale nie jest (może będzie, bo podobno trwają prace nad nowym oprogramowaniem dla katalogu).

Aktualności - spis treści

Kalendarz publikacji

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   StartPowiadomieniasierpień 2014

Twoje konto