StartPowiadomienialipiec 2006
lipiec 2006 - Polskie Centrum Joomla!

Większość komponentów dla galerii zdjęć dla Joomla! skupia się na dostarczeniu możliwości publikacji zdjęć i całych ich albumów przez uprawnionych do tego użytkowników strony. I bardzo dobrze, bo jest to kwintesencja Joomla! jako CMS (System Zarządzania Treścią w Internet) - oprogramowania za pomocą którego możemy stworzyć zarówno miejsce, jak i dostarczyć narzędzie dla wszystkich chętnych, którzy gotowi są współ-kształtować naszą stronę. Zestawienie porównawcze najpopularniejszych dodatków dla Joomla! typu Galeria można znaleźć tutaj.

Czasami jednak potrzebujemy miłej dla oka, a jednocześnie łatwej w obsłudze prezentacji fotek - bez wyszukanych możliwości udostępniania tego miejsca osobom trzecim ... Gdzie sami zarządzać będziemy własnymi kolekcjami, albumami fotografii. Takim celom sprzyja komponent Expose dla Joomla! Jest to nieco "egzotyczna" galeria - zarządzamy fotkami w oparciu o pliki typu bitmapa (czyli cyfrowe fotki - np. prosto z komórki albo aparatu cyfrowego), natomiast sam pokaz jest realizowany w technice Flash - przy czym nie musimy mieć jakiegokolwiek pojęcia o Flash, HTML.

Brzmi nieźle, a wygląda (po instalacji) jeszcze lepiej ...

Wersja Beta 2.2, ostatnia aktualizacja: lipiec 2006, działa na Joomla! v.1.x
© 2006 by gotgtek.com, licencja GNU / GPL
Polska wersja: Maciej Borowik ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), Polish Joomla! Translation Team

Komponent Expose w polskiej wersji językowej (front end) można pobrać w naszej plikowni.

Nominacje PacktPubW zeszłym tygodniu firma wydawnicza PacktPub.com rozpoczęła inauguracyjny konkurs na najlepszy System Zarządzania Treścią, w którym główną nagrodą jest 5000 USD, dodatkowo przyznane zostaną nagordy: 3000 USD za drugie miejsce i 2000 USD za miejsce trzecie.

Nagrody demonstrują wkład i zaangażowanie firmy Packt w rozwój Wolnego Oprogramowania i jego społeczności. Historię firmy Packt stanowi wieloletnie działanie i szereg sukcesów na rynku przyjaznych publikacji technicznych dla użytkowników oprogramowania - byli jedną z pierwszych, o ile nie pierwszą firmą, która opublikowała angielską wersję Przewodnika i Podręcznika Joomla! ("Building Websites with Joomla!")

Konkurs rozpoczyna się od zbierania głosów i nominacji, następnie spośród pięciu pierwszych CMS'ów, które zebrały ich najwięcej zwycięska trójka zostanie wyłoniona przez niezależnych ekspertów. Tu możesz nominować Joomla!.

Termin nadsyłania nominacji mija 1 września, finałowa piątka zostanie ogłoszona 4 września, praca jurorów potrwa od 12 września do 7 listopada, zaś ogłoszenie wyników zaplanowano na 14 listopada.

Apelujemy do wszystkich użytkowników, programistów i fanów Joomla! o oddanie głosu klikając tutaj, wypełnijcie formularz i trzymajcie kciuki. Możemy być o jedno kliknięcie myszki od zwycięskiej nominacji.

Dział: Wydarzenia

Jak opublikowano oficjalnie na stronie międzynarodowej projektu Joomla! ( www.joomla.org ) w sobotę 8 lipca Andrew Eddie - Lider Joomla! Core Team zrezygnował z kierowania projektem. Pozostanie jednak w dalszym ciągu członkiem Core Team. Na razie nie wiadomo kto go zastąpi.

Szykują się również inne zmiany w strukturze organizacyjnej Core Team oraz w Fundacji Open Source Matters, która sprawuje oficjalną opiekę nad projektem. W najbliższych dniach należy się spodziewać oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Zmiany te wynikają również z faktu odejścia z Core Team Mitch'a Pirtle oraz Arno Zijlstra.

Olbrzymi sukces jaki dotychczas osiągnął projekt Joomla! niewątpliwie zawdzięczamy w znacznej mierze właśnie tym osobom. Bardzo szkoda, że zrezygnowali - widocznie mieli swoje powody.
Bardzo dziękujemy im za dotychczasową pracę i jej efekty.

Dział: Wydarzenia

Aktualności - spis treści

Kalendarz publikacji

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   StartPowiadomienialipiec 2006

Twoje konto