Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/www.sigsiu.net/images/stories/blog/SobiFamily-150.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/www.sigsiu.net/images/stories/blog/SobiFamily-150.png'
maj 2011 - Polskie Centrum Joomla!

Sobi Family

25-tego Maja 2006 roku ukazała się pierwsza wersja komponentu SOBI. Komponent ten znalazł bardzo szybko akceptację wśród sporej liczby użytkowników i co za tym idzie liczba życzeń co do funkcjonalności SOBI rosła w bardzo szybkim tempie. Zaledwie kilka miesięcy po ukazaniu się pierwszej wersji SOBI światło dzienne ujrzał zupełnie nowy, napisany od podstaw komponent - Sobi2.

Dział: Wydarzenia

JAMP to następca programu mov'AMP. JAMP to program, dzięki któremu możemy na naszym komputerze lokalnym uruchomić Joomla! dla celów testowych bez konieczności wykupywania drogich hostingów. Swoją stronę internetową możemy wykonać na własnym (domowym) komputerze. Dopiero po zakończeniu etapu projektowania witryny stronę możemy umieścić w Internecie i pokazać światu. Przy pomocy JAMP praca nad własną witryną staje się szybka i prosta. Nie jesteśmy ograniczeni prędkością łącza internetowego ani serwerów. Wszystko robimy lokalnie, co zdecydowanie przyspiesza ewentualne modyfikacje, dodawanie obrazków, komponentów, modułów itd.

Na stronie internetowej poświęconej pakietowi JAMP znajdziemy kilka możliwości nabycia tego programu. Użytkownicy mogą wybrać jeden z czterech pakietów subskrypcyjnych klubu JAMP.

Dział: Promocja
 

Z dumą prezentujemy trzecią wersję "release candidate" komponentu SobiPro która jest prawdopodobnie ostatnią wersją RC przed wydaniem stablilnej wersji SobiPro 1.0.0

W nowej wersji SobiPro, zmniejszyliśmy korzystanie z biblioteki mootools aby uniknąć konfliktów. Poza tym poprawionych zostało kilka błędów. Dodana została również akceleracja plików JavaScript i CSS w celu zmniejszenia czas ładowania witryny.

W nowej wersji istnieje także możliwość nadpisania tekstów z pliku językowego dla poszczególnych sekcji, oraz implementacji funkcji "auto-suggest" dla wyszukiwarki.

Pobierz SobiPro RC3 za darmo ze strony internetowej SobiPro Club

Dla naszych klubowiczów oferujemy pakiet aktualizacji z wersji RC1/RC2/pre-RC3 do RC3.  Ten pakiet aktualizacyjny może być używany na Joomla! 1.5 i na Joomla! 1.6.2.

Pełna lista wszystkich zmian można znaleźć w szczegółowym wykazie zmian: http://sobipro.sigsiu.net/sobipro/changelog-list

 

Warsztaty - Białystok

Pt. 13 Maj 2011

img class="image_left" alt="Joomla!" src="/images/nowiny/joomla.jpg" height="199" width="350" />Budowa strony internetowej w oparciu o system zarządzania treścią Joomla!

Opis imprezy:
Wprowadzenie do środowiska, instalacja, konfiguracja, utworzenie i zarządzanie strony internetowej opartej o system dynamicznego zarządzania treścią Joomla! – każdy uczestnik będzie miał możliwość samodzielnej pracy przy komputerze.

Miejsce imprezy:
Białystok, Plac Uniwersytecki 1, Wydział Historyczno-Socjologiczny, sala 28
Data imprezy: 17.05.2011, godz. 15.00 (1,5 godz.)

Chętnych do udziału w warsztacie prosimy o zgłaszanie się pod adresem e-mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W związku z ograniczoną liczbą komputerów, liczyć się będzie kolejność zgłoszeń (zostało 10 miejsc).

Warsztaty odbywają się w ramach IX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki - 9-20 maja 2011.
Zródło: Instytut Socjologii UwB

Dział: Wydarzenia

Aktualności - spis treści

Kalendarz publikacji

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   StartPowiadomieniamaj 2011

Twoje konto