StartPowiadomieniaczerwiec 2014
czerwiec 2014 - Polskie Centrum Joomla!

Piątkowe popołudnie i wieczór 27.06.2014 r. można byłoby podsumować krótko: było fantastycznie!

Dział: Wydarzenia

Kupony rabatowe na stałe weszły do naszego obiegu. Mamy z nimi do czynienia zarówno online, jak i w sklepach tradycyjnych. Ich istotą jest zachęcić do zakupów, gwarantując niższą cenę przez określony czas, a informacja, jak ją uzyskać, jest widoczna podczas zakupów lub jest dostępna tylko dla wybranych osób, które otrzymały informacje o kodzie rabatowym na e-maila. Dla sklepu jest to jedna z form promocji, działająca zarówno bezpośrednio (klient->kupon->zakup), jak i pośrednio, promując tylko firmę-sklep i jej ofertę. 

W internecie jest wiele stron internetowych, których jedynym celem jest właśnie prezentacja owych dostarczonych przez sklepy lub klientów kuponów rabatowych np. couponfollow.com, retailmenot.com lub joomlacouponz.com etc. Znajdziesz tam kupony nie tylko do wielu sklepów, ale również firm developerskich oferujących szablony dla Joomla, Wordpress, Magento, PrestaShop lub innych CMS, czy platform sklepowych.

Jednak patrząc z naszego klienckiego punktu widzenia, cieszy nas niezmiennie możliwość zakupienia członkostwa w klubie pomniejszona o 10%, 20%, 30% czy nawet 50%. Choć z drugiej strony, będąc zmuszeni sytuacją i kupując w normalnej cenie, nie czujemy się lekko rozczarowani, mając we wspomnieniach, że nie wykorzystaliśmy okazji wcześniej, kiedy kupon jeszcze działał. Hmm?

Na szczęście okazji, aby nabyć ulubione szablony lub rozszerzenia dla Joomla! jest wiele, może to być np.

  • rocznica założenia firmy, np. 4-lecie JoomShaper, które miało miejsce w dniu wczorajszym. I tu od razu kupon -40% na szablony Joomla 3.3 i J2.5 --> HAPPYBIRTHDAY do zrealizowania na JoomShaper
  • wszelkiego rodzaju święta np. Cyber Monday, Black Friday kiedy to trafiają się okazje rabatowe rzędu -50% lub jeszcze bardziej "duppingowe";
  • wymiana między zaprzyjaźnionymi firmami, czyli my tworzymy szablony, ale korzystamy z waszego rozszerzenia - zatem zaoferujcie kod dla naszych klientów. I tu od razu przypomniał mi się rabat -30% na JomSocial --> gavick30  do zrealizowania na JomSocial.com
  • okazja typu „brakuje nam klientów”, trzeba się wspomóc;
  • lub sporadycznie inny powód.

Praktycznie przynajmniej dwa razy trafi się nam świetna okazja na zakup w mocno obniżonej cenie (j/w). Także jeśli posiadacie trochę środków na PayPal lub karcie, warto się skusić. Ta inwestycja szybko się zwraca, a każde zaoszczędzone w ten prosty sposób środki zwiększają wasz ostateczny zarobek.

Pamiętajmy jednak, że dla wielu firm takie kupony to mocne obciążenie, bowiem za mniejszą cenę muszą zaoferować identyczny produkt i jakość supportu, jak w przypadku klienta „bez rabatu”. Ta sytuacja jest zupełnie inna niż przypadku owianych złą sławą zakupów grupowych. Dlatego są to raczej akcje trwające maksymalnie kilka dni, a nie stała praktyka.

Za duże obniżki także psują nas, klientów - bowiem zamiast kupować czekamy, czekamy... i piraty w międzyczasie pobieramy. Oj nieładnie! Heheh! A przecież wystarczy trafić na ów moment i mieć spokój (gwarancje bezpieczeństwa kodu) na kolejne pół lub cały rok.

Dział: Publikacje

11 czerwca Projekt Joomla! udostępnił wydanie serwisowe Joomla! 2.5.21, a następnego dnia poprawione wydanie 2.5.22. W 2.5.21 naprawiono 5 zgłoszonych usterek. A ponieważ okazało się, że w wydaniu tym wykryto dwa poważne błędy w działaniu (komponentu wyszukiwarki i komponentu Kontakty), dzień później opublikowano wydanie poprawkowe Przypominamy, że proces aktualizacji jest bardzo prosty - wystarczy jedno kliknięcie na zapleczu. Zanim jednak dokonamy uaktualnienia, należy wykonać kopię bezpieczeństwa działającej witryny.

Dział: Powiadomienia

Wydano Joomla 3.3.1

Pt. 13 Cze 2014

Projekt Joomla i Zespół Produkcji udostępnił 12 czerwca najnowsze wydanie serwisowe Joomla 3.3.1.

Jeśli korzystasz aktualnie z Joomla 3.x na serwerze z PHP 5.3.10 bądź nowszym, zachęcamy do niezwłocznego uaktualnienia swego Joomla do wersji 3.3.1 bądź metodą „jednego kliknięcia” (po uprzednim wykonaniu kopii zapasowej!) bądź poprzez pobranie i zainstalowanie pakietu aktualizującego.

Dział: Powiadomienia

Aktualności - spis treści

Kalendarz publikacji

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   StartPowiadomieniaczerwiec 2014

Twoje konto