StartPowiadomienialistopad 2015
listopad 2015 - Polskie Centrum Joomla!

Justyna Michallek

Wt. 24 Lis 2015
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Rola: członek Zarządu Fundacji PCJ Otwarte Źródła
  • Kontakt:

Organizatorka Joomla User Group Trójmiasto, którego jest liderem. Z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w przygotowanie IV JoomlaDay. Pozyskała liczne grono sponsorów i wykonała ogromną pracę logistyczną, związaną z organizacja JoomlaDay. Justyna Michalek posiada szereg kompetencji predysponujących ją do podjęcia się obowiązków członka Zarządu. Jest absolwentką Politechniki Gdańskiej, informatykiem, web deweloperem. Ma ponad 10-letnie doświadczenie na stanowiskach informatycznych w różnych firmach (m.in. w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Gdańsku, Rabat Pomorze S.A, Joomla-Monster.com. Aktualnie freelancer we własnej firmie TEYA.pl.

Dział: Zespół PCJ

12 grudnia w Szczecinie, pasjonaci Joomla po raz kolejny podzielą się wiedzą i doświadczeniem. Przed nami trzecie lokalne spotkanie Joomla User Group Szczecin.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich użytkowników Joomla!, właścicieli witryn, developerów czy redaktorów portali internetowych. Zapraszamy również nowicjuszy, którzy chcą poznać ten fantastyczny system zarządzania treścią oraz zgłębić wiedzę na temat jego możliwości, nawiązać nowe znajomości lub spędzić czas w miłej atmosferze.

Temat przewodni spotkania to dostępność witryn internetowych i dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych zgodnie ze standardem WCAG 2.0. Temat niezwykle ważny, szczególnie po 1 czerwca 2015 roku, kiedy to wszystkie serwisy instytucji publicznych muszą być dostępne dla osób niepełnosprawnych. Obowiązek taki pojawił się po wejściu w życie „Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”.

  • Za pomocą narzędzi projektu „Kuźnia Dostępnych Stron” pokażemy jak poprawić, stworzyć czy zadbać o dostępność witryn.
  • Wskażemy problemy z jakimi zmagają się osoby niedowidzące, niesłyszące i starsze.
  • zwrócimy uwagę na trudności z jakim zmagają się sami twórcy witryn, czy właściciele stron.

Przenoszenie strony z serwera lokalnego na hosting oraz ciekawostki na temat wsparcia technicznego to elementarna wiedza, która przyda się każdemu. Twórcy stron internetowych, z kolei poznają narzędzie, które pokaże nowe możliwości i troszkę inne podejście w etapie projektowania witryn.

3. spotkanie JUG Szczecin, tradycyjnie odbędzie się na terenie Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Po spotkaniu planujemy Afterparty, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Tam również – tym razem już w luźniejszej atmosferze - będziemy mogli porozmawiać, odpowiedzieć na dodatkowe pytania czy rozwiązać problemy, na które zabrakło czasu w trakcie spotkania.

Partnerem organizacyjnym spotkania jest Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii a patronat honorowy objął Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Oficjalnym sponsorem upominków 3. Spotkania Joomla User Group Szczecin jest firma hostingowa Smarthost.pl z Częstochowy, oraz DJ-Extenstions twórcy profesjonalnych, sprawdzonych i użytecznych (zarówno darmowych jak i płatnych) rozszewrzeń dla Joomla.

Spotkanie jest bezpłatne a liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji o wydarzeniu, przygotowanych prezentacjach i rejestracja dostępne są na stronie internetowej wydarzenia www.jug.szczecin.pl

Zachęcamy również do polubienia naszego fanpage na Facebooku - www.facebook.com/JUGSzczecin.

Dział: Wydarzenia

Poszukujesz kontaktów lub partnerów biznesowych? Chcesz skutecznie wdrażać innowacje? Chciałbyś nawiązać współpracę z korporacjami? Zastanawiasz się, jak przenieść swój biznes na wyższy poziom?

Dział: Powiadomienia

Aktualności - spis treści

Kalendarz publikacji

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   StartPowiadomienialistopad 2015

Twoje konto