Polityka znaku towarowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nazwa i logo Joomla! podlegają ochronie. Aby z nich korzystać, w większości przypadków potrzebna jest zgoda Open Source Matters. Zapoznaj się z ogólnymi zasadami używania nazwy i logo Joomla!.

W Open Source Matters bardzo się cieszymy gdy ludzie mówią o Joomla!, budują wokół Joomla! swoje biznesy, i wytwarzają produkty, które czynią życie użytkowników i programistów Joomla! lepszym. Jednakże jesteśmy zobowiązani chronić nasz znak towarowy.  Znak towarowy daje nam wyłączne prawo do używania go jako nazwy stron internetowych, usług, firm i produktów.  Chociaż są to wyłącznie nasze prawa, z przyjemnością  zezwalamy na używanie ich w określonych okolicznościach.

Oto ogólna polityka, która mówi, kiedy można używać nazwy Joomla! bez potrzeby uzyskiwania jakiejkolwiek zgody od OSM:

Po pierwsze, musisz jednoznacznie określić że nie jesteś firmą Open Source Matters albo Projektem Joomla! ani też nie reprezentujesz Open Source Matters lub Projektu Joomla!.

Umieszczenie na stronie głównej odpowiedniego oświadczenia jest najlepszym sposobem, by to zrobić. 

Po drugie, nie możesz włączyć nazwy Joomla! ani logo Joomla do nazwy lub logo swojej witryny, produktu, firmy ani usługi.

Po trzecie, możesz skorzystać z nazwy Joomla (ale nie z logo Joomla!) w opisach swojej witryny, produktu, firmy lub usługi, by przekazać publicznie dokładne informacje o sobie. Nie możesz przy tym sugerować jakiegokolwiek poparcia Open Source Matters Inc. albo Projektu Joomla!.

Po czwarte, nie możesz korzystać z logo Joomla!.

Jeśli chcesz korzystać z nazwy lub logo Joomla! do innych celów, prosimy o kontakt z Projektem Joomla!, a przedyskutujemy sposób, który to umożliwi. Nie mamy dużych zastrzeżeń do osób korzystających z nazwy dla swoich stron internetowych czy przedsiębiorstw, ale chcemy mieć możliwość oceny takiego wykorzystania. Ogólnie rzecz biorąc, zatwierdzimy proponowany sposób użycia, jeśli zgodzisz się na kilka rzeczy, przede wszystkim: 1) nasze prawa do znaku towarowego Joomla! są uznane oraz ważniejsze od Twoich oraz 2) z Twojej strony zostały podjęte odpowiednie kroki by zapewnić, że ludzie nie będą mylić Twojej strony z naszą. Inaczej mówiąc - nie będzie to wielka sprawa, a raczej krótka rozmowa (zazwyczaj poprzez email), która powinna szybko wszystko wyjaśnić.

Jeśli masz już stronę internetową, która używa nazwy Joomla, a nie masz naszej zgody, nie martw się. Daj nam znać, otrzymasz nasze zezwolenie tak, jak to zostało przedstawione powyżej.

Zwróć uwagę, że zezwolenia na użycie nazwy ani logo Joomla  nie zostanie udzielone dla firm ani produktów, które naruszają licencję GNU GPL (na której rozpowszechniana jest Joomla!)

Aby zgłosić wniosek o zgodę na użycie nazwy lub logo Joomla, prosimy odwiedzić stronę zasad i informacji (policies and information) .

 

Powyższy tekst jest tłumaczeniem dokumentu Trademark Policy wykonanym przez Stefana Wajdę z pomocą Tomasza Dziudy.

Ostatnio zmieniany Pt. 16 Sie 2013
comments powered by Disqus Powrót na górę
Oglądasz teraz:   O Joomla!Projekt Joomla!Cele, nazwa, logoPolityka znaku towarowego