O Joomla!Projekt Joomla!Cele, nazwa, logoWykorzystanie nazwy i logotypu Joomla!

Wykorzystanie nazwy i logotypu Joomla!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nazwa i logotypy Joomla! są zastrzeżonymi znakami towarowymi i podlegają ochronie. W większości wypadków wykorzystania nazwy Joomla! lub logotypu/logotypów Joomla! należy złożyć wniosek zgodę na ich użycie do Open Source Matters.

  • By dowiedzieć się o przypadkach wykorzystania logotypów Joomla!, które nie wymagają pisemnej zgody od Open Source Matters, prosimy zapoznać się z sekcją „Warunkowego wykorzystania logotypów" poniżej lub klikając tutaj.
  • Jeżeli nazwa Joomla! jest wykorzystywana w czysto opisowym znaczeniu, przykładowo w artykule, publikacji lub prezentacji, żadne zezwolenia nie są wymagane do wykorzystania znaku towarowego.

Kilka podstawowych zasad, które musisz zaakceptować, prosząc o zgodę na użycie, a także wtedy, gdy prawa użycia zostaną już przyznane:

  1. Zobowiązujesz się stosować do jednej z wersji licencji GNU General Public License mającej zastosowanie do jakiejkolwiek pracy chronionej prawem autorskim opublikowanej przez OSM, a także zobowiązujesz się stosować do Licencji Elektronicznej Dokumentacji Joomla! w przypadku prac Projektu opublikowanych pod tymi warunkami oraz respektować prawa autorskie we wszystkich innych pracach opublikowanych przez Projekt Joomla! lub Open Source Matters.
  2. Uznajesz nadrzędne prawa Open Source Matters do znaków towarowych nazwy Joomla! i logotypów oraz zgadzasz się na nierejestrowanie i nieubieganie się o rejestrację jakiegokolwiek znaku towarowego zawierającego tę nazwę lub logotypy w jakimkolwiek kraju. Zgadzasz się także na nienabywanie praw do dowolnego wykorzystania nazwy lub logo Joomla!.
  3. Nie może zaistnieć żadne nieporozumienie związane z Twoim użyciem a Projektem Joomla! lub Open Source Matters oraz nie może być żadnych sugestii, że zawartość otaczających treści jest zatwierdzona przez Projekt Joomla! lub Open Source Matters.
  4. Użycie nie może być negatywne np. szkodliwe lub niszczące dla wartości jakiejkolwiek z marek Joomla! lub dla Open Source Matters, ich wizerunku marek, reputacji oraz renomy - takie jak użycie w połączeniu z produktami, usługami lub innymi treściami, które: (a) są wulgarne, obsceniczne lub pornograficzne, (b) zawierają stwierdzenia w odniesieniu do OSM lub Projektu Joomla!, które są zniesławiające, oszczercze lub w inny sposób zniesławiające, (c) które mogą być uznane za działalność przestępczą lub które mogą zachęcać do działania uznanego za działalność przestępczą lub (d) które mogą prowadzić do jakiejkolwiek odpowiedzialności cywilnej. Są to tylko przykłady. Krzywdzące, szkodliwe oraz niszczące użycie jest określane według uznania Projektu Joomla! oraz Open Source Matters.

By wnioskować o wykorzystanie nazwy Joomla! w sposób nie wspomniany w ogólnych zasadach lub do wykorzystania logotypu Joomla! w sposób nie będący jednym z warunkowych użyć logotypów, prosimy o wykorzystanie odpowiedniego formularza wymienionego poniżej.

 

Powyższy tekst jest tłumaczeniem dokumentu Joomla! Name and Logo Use wykonanym przez Tomasza Dziudę. Dziękujemy, Tomku.

Ostatnio zmieniany Pt. 16 Sie 2013
comments powered by Disqus Powrót na górę
Oglądasz teraz:   O Joomla!Projekt Joomla!Cele, nazwa, logoWykorzystanie nazwy i logotypu Joomla!