Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
ZasobyNa Twoją witrynęMaciej Borowik
Maciej Borowik

Maciej Borowik

Jak opublikowano oficjalnie na stronie międzynarodowej projektu Joomla! ( www.joomla.org ) w sobotę 8 lipca Andrew Eddie - Lider Joomla! Core Team zrezygnował z kierowania projektem. Pozostanie jednak w dalszym ciągu członkiem Core Team. Na razie nie wiadomo kto go zastąpi.

Szykują się również inne zmiany w strukturze organizacyjnej Core Team oraz w Fundacji Open Source Matters, która sprawuje oficjalną opiekę nad projektem. W najbliższych dniach należy się spodziewać oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Zmiany te wynikają również z faktu odejścia z Core Team Mitch'a Pirtle oraz Arno Zijlstra.

Olbrzymi sukces jaki dotychczas osiągnął projekt Joomla! niewątpliwie zawdzięczamy w znacznej mierze właśnie tym osobom. Bardzo szkoda, że zrezygnowali - widocznie mieli swoje powody.
Bardzo dziękujemy im za dotychczasową pracę i jej efekty.

Ostatni moment składania aplikacji!

Google Summer of CodeNajbardziej utalentowani studenci - programiści z całego świata od kilku lat biorą corocznie udział w prestiżowym programie Google: "Summer of Code". Joomla! od zeszłego roku jest jednym z projektów w tym programie. Na czym polega udział w Joomla! Summer of Code najlepiej zorientować się z wywiadu z Mateuszem Krzeszowcem - jednym z laureatów w poprzednim roku, a obecnie (dzięki udziałowi w tym projekcie) - członkowi Joomla! Core Team.

W tym roku uczestnicy Summer of Code będą pracowali pod bezpośrednią opieką członków Joomla! Core Team nad projektami związanymi z Joomla! 1.5 - można będzie wybrać pomiędzy opracowaniem wybranego przez siebie rozszerzenia możliwości Joomla! w postaci dodatku (komponentu, modułu, wtyczki) lub opracowaniem nowych funkcji dla bibliotek w ramach framework Joomla!.

Jeśli jesteś studentem, znasz PHP, podoba Ci się Joomla!, chcesz spróbować swoich sił na międzynarodowej arenie w ramach prestiżowego programu - już dziś wypełnij wniosek (najpóźniej 8 maja).

Na stronie domowej projektu Virtue Mart ukazała się najnowsza wersja tego komponentu do prowadzenia działalności handlowej na bazie Joomla!.
Są tam również dostępne patch'e aktualizujące VM z poprzednich wersji.

Niestety zauważono sporo problemów z prawidłowym działaniem oprogramowania wersji 1.0.4. Dotyczy to głównie istniejących sklepów - po wykonaniu upgrade.
Proponuję chwilowo wstrzymać się z aktualizacją - do czasu wyjaśnienia problemów. Zgłaszane błędy związane z aktualizają / instalacją wersji 1.0.4 można śledzić na forum VM.

Wczoraj pod adresem http://dev.joomla.org/ uruchomiony został następny, nowy, oficjalny serwis internetowy projektu Joomla! pod nazwą Joomla! Developer Network.

Strona ta przeznaczona jest głównie dla programistów - dostawców wszelkich dodatków dla Joomla! jak komponenty, moduły czy bot'y (nazywane od teraz "plug in's - wtyczki). Napisałem "głównie" bowiem miejsce to zapowiada się być nieocenionym źródłem informacji i wiedzy także dla zainteresowanych używaniem wszelkich dodatków, w tym wbudowanych w pakiet podstawowy Joomla! oraz modyfikacją jego podstawowego oprogramowania na własne potrzeby - czyli, w gruncie rzeczy - dla wszystkich z nas.

Podobnie jak całość projektu Joomla! - zawarte na tej stronie informacje i wiedza, w tym kody oprogramowania - są dostępne bezpłatnie, na zasadzie Open Source.

Co można znaleźć na Joomla! Developer Network (JDN)?

Odwiedź katalog JED

Nowe rozszerzenia

Oglądasz teraz:   ZasobyNa Twoją witrynęMaciej Borowik