StartPublikacjeJoomla! Developer Network: nowy, oficjalny serwis projektu Joomla!

Joomla! Developer Network: nowy, oficjalny serwis projektu Joomla! polecany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj pod adresem http://dev.joomla.org/ uruchomiony został następny, nowy, oficjalny serwis internetowy projektu Joomla! pod nazwą Joomla! Developer Network.

Strona ta przeznaczona jest głównie dla programistów - dostawców wszelkich dodatków dla Joomla! jak komponenty, moduły czy bot'y (nazywane od teraz "plug in's - wtyczki). Napisałem "głównie" bowiem miejsce to zapowiada się być nieocenionym źródłem informacji i wiedzy także dla zainteresowanych używaniem wszelkich dodatków, w tym wbudowanych w pakiet podstawowy Joomla! oraz modyfikacją jego podstawowego oprogramowania na własne potrzeby - czyli, w gruncie rzeczy - dla wszystkich z nas.

Podobnie jak całość projektu Joomla! - zawarte na tej stronie informacje i wiedza, w tym kody oprogramowania - są dostępne bezpłatnie, na zasadzie Open Source.

Co można znaleźć na Joomla! Developer Network (JDN)?

Developers Blog

Blogi każdego z członków Joomla! Core Team, w których znaleźć można informacje o bieżącym postępie ich prac, przemyśleniach i pomysłach.

Working Groups

Miejsce dla wszystkich z nas, którzy chcą wziąć udział w pracach nad projektem Joomla! Podzielone na grupy zainteresowania.

Framework Overview

Wiedza, opis dla zainteresowanych szczegółami szkieletu Joomla! i API.

Framework API

Szczegółowa dokumentacja API dla programistów.

Oraz mnóstwo innych, przydatnych informacji na temat kodu oprogramowania jądra systemu i możliwości jego rozbudowy, w tym także przykłady kodu i jego zastosowania wraz z opisem.

Uwaga: na stronie głównej (międzynarodowej) projektu Joomla! (http://www.joomla.org) doszedł nowy link do JDN pod nazwą Developers, natomiast dotychczasowy link do Joomla!Developer (główne repozytorium plików Joomla! i jego dodatków) zmienił nazwę na Forge.

Od teraz Joomla! jest jeszcze bardziej transparentna i dostępna pod względem kodu i możliwości jego modyfikacji / zastosowania dla wszystkich zainteresowanych !

Ostatnio zmieniany Śr. 28 Mar 2012
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartPublikacjeJoomla! Developer Network: nowy, oficjalny serwis projektu Joomla!

Twoje konto