StartPublikacjeAdministrowanie stronami www opartymi na Joomla

Administrowanie stronami www opartymi na Joomla

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Kilka wskazówek jak zwiększyć swoje przychody dodatkowo pomagając społeczności Joomla!. Dlaczego zostanie administratorem stron WWW na Joomla jest warte uwagi?

Pewny zarobek co miesiąc

Freelancer tworzący strony internetowe, aby związać koniec z końcem w każdym miesiącu musi zdobywać kolejne zlecenia. Tymczasem administracja stronami www gwarantuje stały miesięczny przychód i pewność, że będzie z czego opłacić miesięczne rachunki.

Umowa na administrację stronami www przypomina konstrukcją ubezpieczenie. Klient płaci z pewność, że w określonych sytuacja administrator podejmie określone działania czy utrzyma określony stan rzeczy. Np. w każdy wtorek wykona backup, lub zaktualizuje CMS w ciągu 48h od publikacji poprawki bezpieczeństwa. Rytm pracy osoby zarządzającej stroną www często wyznaczają wydarzenia zewnętrzne takie jak brak dostępności strony czy publikacje aktualizacji. Nie wpływa to jednak na możliwość wystawienia miesięcznej faktury.

Klient nie opóźni faktury

Każdy kto kiedykolwiek tworzył stronę internetową wie ile czasu zajmuje proces odbioru i zgłaszania poprawek, nie mówiąc już o zwykłym oczekiwaniu na upragniony mail z akceptacja. Ponieważ zdecydowana większość projektów rozliczania jest (w całości lub w części) po zaakceptowaniu strony www przez klienta, to sprawia to że freelancer często musi przesuwać różne swoje wydatki czekając na upragnioną płatność.

Dlatego paradoksalnie, o ile administratorowi trudniej jest zaplanować swój czas z uwagi na trudne do przewidzenia zdarzenia, które mogą mu nagle dodać zadań, to nigdy nie znajdzie się w znanej wszystkim twórcom stron internetowych sytuacji, gdy niemalże przymiera głodem, bo klient nie dał mu upragnionego akceptu na projekt przed wyjazdem na miesięczny urlop.

Administracja 50 stronami w 2 ręce? Żaden problem!

Przeciętny twórce stron www zapytany czy dałby radę wykonywać 3x więcej stron odpowie, że to absolutnie niemożliwe. Tymczasem, administrator zapytany czy mógłby przyjąć pod opiekę 3x więcej stron zwykle powie, że bardzo chętnie. Skąd ta różnica? Tworzenie stron www jest dużo mniej skalowalne niż administrowanie nimi. Oznacza to, że wykonanie 2 stron zajmuje prawie 2 razy więcej czasu niż wykonanie jednej strony. Natomiast administrowanie 20 stronami internetowymi nie zajmuje 2 razy więcej czasu niż administracja 10 stronami.

Wynika to z faktu, że proces tworzenia stron www zawiera wiele unikalnych czynności, a większość zadań związanych z administracją można zautomatyzować. Istnieje do tego wiele narzędzi. Dla przykładu, AkeebaBackup pozwala oszczędzić sporo czasu na tworzeniu kopii zapasowych. Narzędzia takie jak Watchful.li czy MyJoomla ułatwiają aktualizacje wielu stron na raz. Za pomocą Codeception czy Casper.JS można znacznie skrócić proces testowania strony po aktualizacji. Dodatkowo, kilka tygodni temu udostępniliśmy Perfect Dashboard - narzędzie, które stworzyliśmy początkowo dla samych siebie w Perfect Web, żeby mięć jedno narzędzie zamiast używać kilku powyższych.

Dla dobra społeczności Joomla!

Mam nadzieję, że powyższe powody jasno pokazują dlaczego warto poszerzyć oferowany zakres usług o administrację. Nie można jednak zapomnieć jeszcze o jednym powodzie: o bezpieczeństwie. Każdego dnia hakerzy włamują się na setki stron opartych na Joomla, które nie są uaktualniane. To powoduje, że wiele osób postronnych uważa Joomla! za niebezpieczny system. Tymczasem aż 8 na 10 stron używających Joomla nie jest aktualizowanych na bieżąco. Oferując administrację stronami www pomagasz zmniejszyć liczbę łatwych celów dla hakerów i dbasz o dobre imię Joomla CMS.

Jeśli chcesz poznać dobre praktyki w zarządzaniu stronami internetowymi, dowiedzieć się jak rozpocząć lub ulepszyć swoją pracę ze stronami internetowymi koniecznie dołącz do grupy na Facebooku, w której dzielimy się wiedzą.

Ostatnio zmieniany Pt. 29 Sty 2016
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartPublikacjeAdministrowanie stronami www opartymi na Joomla

Twoje konto