Artykuły napisane przez Stefana WajdęArtykuły filtrowane wg daty: sierpień 2014
Artykuły napisane przez Stefana Wajdę

Oktawave jest innowacyjną platformą infrastruktury na żądanie (IaaS), w ramach której można uruchomić, przetwarzać lub przechowywać dowolne zasoby - stronę WWW, aplikację biznesową, projekt startupowy lub rozwiązanie korporacyjne.

Portfolio usług Oktawave obejmuje przede wszystkim środowiska serwerowe w chmurze (OCI), bezpieczny oraz najszybszy na świecie system przechowywania i przetwarzania danych (OVS, OCS), a także środowiska bazodanowe i aplikacyjne. Wśród przewag konkurencyjnych należy wymienić przede wszystkim całkowicie autorski system prowizjonowania i zarządzania chmurą, wyposażony w unikatowy mechanizm Autoskalera, który pozwala na automatyczne dostosowywanie wielkości infrastruktury do aktualnego obciążenia aplikacji.

Oktawave to także autorska architektura przechowywania danych, na wielu poziomach pozbawiona awaryjnych i wolnych dysków twardych. W zakresie szybkości dostępu do danych Oktawave jest obecnie najszybszą chmurą obliczeniową na świecie, która w testach osiągnęła wydajność na poziomie 1 000 000 IOPS.

Oktawave w zakresie wykorzystywanych technologii pozyskała partnerów takich jak ATM (centrum danych) Dell, HP oraz Citrix (warstwa sprzętowa) VMware (warstwa wirtualizacyjna), a także Microsoft czy Parallels (warstwa aplikacyjna).

Jeśli chodzi o narzędzia webmasterskie i deweloperskie Oktawave oferuje gotowe środowiska uruchomieniowe (LAMP/WAMP, Ruby, Python, .NET), otwarte API oraz wiele mechanizmów ułatwiających wdrożenie (np. snaphoty). W swojej ofercie utrzymuje również prekonfigurowane i skalowalne aplikacje takie jak Joomla!, Drupal czy Wordpress.

Do grona firm, które zaufały Oktawave należą m.in. : Coca-Cola, TUI, AVIVA czy Grupa Pracuj.pl.

Więcej informacji na www.oktawave.com

Dział: Promocja

Joomla-Monster to jeden z czołowych dostawców szablonów. Znany od 2008 roku, tworzony przez zespół profesjonalistów i pasjonatów serwis już od pierwszych Joomla-Day w Polsce wspiera imprezę jako sponsor, a członkowie teamu dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach prezentowanych przez siebie interesujących wykładów.

Stawiając na wysoką jakość, łatwość obsługi, wygodę, estetykę i zgodność ze standardami tworzonych przez siebie templatek joomla-monster zyskał w niedługim czasie sporą rzeszę zadowolonych użytkowników

Niedawna przebudowa serwisu joomla-monster.com stworzyła całkiem nowe możliwości. Nowy system subskrypcyjny umożliwia lepszy dostęp do produktów a system ticketowy ułatwia pomoc w rozwiązywaniu problemów, z którymi mogą zetknąć się użytkownicy.

Ale Joomla-Monster to nie tylko eleganckie i niepretensjonalne szablony. Serwis stanowi część większej organizacji. Firma zarządzająca całością (DJ-Projekty) świadczy usługi wdrożeniowe, realizując często skomplikowane prace projektowe i programistyczne.

Wraz z większością szablonów dostarczane są użyteczne rozszerzenia z dj-extensions.com. Oto klika przykładowych dostępnych komponentów:

  • DJ-Catalog2 - nowoczesny katalog (mogący służyć jako katalog produktów lub po ostatnich zmianach również jako system zamówień online)
  • DJ-Classifieds - rozbudowany system ogłoszeniowy umożliwiający pobieranie opłat za zamieszczane ogłoszenia
  • DJ-MediaTools - system do budowy galerii, wideo galerii, sliderów graficzno-tekstowych, współpracujący z innymi komponentami: artykuły Joomla, produkty VirtueMart, produkty HikaShop, K2, DJ-Catalog2, DJ-Classifieds (automatyczne pobieranie ilustracji i zawartoś
  • Komponent umożliwia również multiupload obrazków i działa na urządzeniach mobilnych korzystając z funkcji „touch screen”
  • DJ-MegaMenu - rozbudowany system rozwijalnego, wielopoziomowego menu, umożliwiający również umieszczanie modułów wewnątrz struktury nawigacyjnej.
  • DJ-Tabs - intuicyjny i przyjazny system zakładek
  • DJ-Suggester - umożliwia wyświetlanie sugerowanej treści podczas przeglądania zawartości witryny

Joomla-Monster.com jest więc wyjątkowym sklepem dla końcowych użytkowników, ale również, (dzięki różnym opcjom subskrypcyjnym) staje się atrakcyjną platformą dla deweloperów. Oferta jest zróżnicowana i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto również zwrócić uwagę na częste i atrakcyjne promocje. Jakość szablonów oraz ich możliwości funkcjonalne w połączeniu z atrakcyjnymi komponentami można docenić przeglądając wersje demonstracyjne oraz specjalne filmy instruktażowe.

Dział: Promocja

Każdy ma szansę na udział w JoomlaDay 2014! Aby wspierać udział aktywnych wolontariuszy i uczestników społeczności w ważnych wydarzeniach Joomla! Zarząd Fundacji PCJ Otwarte Źródła ustanowił Fundusz Aktywności. Możesz skorzystać z dofinansowania i być z nami na tegorocznym JoomlaDay w Warszawie.

Dział: Powiadomienia

Potrzebny mi był moduł wyświetlający prosty formularz kontaktowy. Najprostszy z możliwych – z polem wiadomości i ochroną antyspamową. Oczywiście, jak zwykle w takiej potrzebie, odwiedziłem http://extensions.joomla.org/. W podkategorii Contact Forms opublikowano aż 70 rozwiązań. Przejrzenie wszystkich stron to wprawdzie tylko kilka minut, ale przydałby się jakiś filtr wspomagający wyszukiwanie – szukałem bezpłatnego modułu. Byłoby miło, gdyby dało się wyfiltrować tylko takie pozycje. Ale nie jest (może będzie, bo podobno trwają prace nad nowym oprogramowaniem dla katalogu).

Kalendarz publikacji

2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   Artykuły napisane przez Stefana WajdęArtykuły filtrowane wg daty: sierpień 2014