Artykuły napisane przez Stefana WajdęArtykuły filtrowane wg daty: styczeń 2010
Artykuły napisane przez Stefana Wajdę

Czy warto mieć lokalną kopię witryny? Oczywiście, że warto! Ba! nie tylko warto, ale wręcz trzeba! Bo cóż lepiej zapewni administratorowi Joomla! spokojny sen i poczucie bezpieczeństwa. A nie są to jedyne walory lokalnej kopii. A gdyby jeszcze stworzenie takiej kopii nie wymagało żmudnych zabiegów! Nie wymaga! Dowiesz się o tym z artykułu opublikowanego właśnie na witrynie Maćka Słojewskiego Tworzenie lokalnej kopii witryny Joomla!. Zapraszamy do lektury.

Dział: Publikacje

Licencja GNU GPL v.3.0

Śr. 13 Sty 2010

Publikujemy polskie tłumaczenie tekstu licencji gpl 3 (oryginał na stronach Free Software Foundation). Tłumaczenie zostało opracowane przez biuro tłumaczy Kalinauskas sp. z o.o. (www.kalinauskas.pl) oraz zweryfikowane i uzupełnione przez prawników z zespołu prawa własności intelektualnej kancelarii prawnej Kuczek i Maruta (www.kuczekmaruta.pl). Wierzymy, że obecny tekst oddaje ducha licencji gpl i jest zgodny z polskim językiem prawnym.

Dział: Licencje

Poniżej znajduje się licencja zapewniająca Ci prawa do korzystania, modyfikowania i rozpowszechniania dokumentacji powiązanej z projektem Joomla!. Celem licencji jest sprzyjać szerokiemu upowszechnianiu i rozwojowi elektronicznej dokumentacji Joomla!, zagwarantować, że jeśli jakikolwiek materiał zostanie dodany do dokumentacji przez Ciebie lub inną osobę, może on stać się częścią oficjalnej dokumentacji rozpowszechnianej przez projekt Joomla!

Dział: Licencje

Peter Martin

Cz. 7 Sty 2010
Peter Martin
  • Lokalizacja: Nijmegen, Holandia, Europa
  • Strefa czasowa: GMT +1
  • Rola: Community Leadership Team
  • WWW: www.db8.nl
  • Profil na forum: pe7er
  • Twitter: @pe7er

Podobnie jak miliony innych, Piotr rozpoczął swoją karierę od Commodore 64 w 1984 roku. Dziesięć lat później „podpiął się do Internetu” w czasie studiów marketingu i komunikacji masowej. Kiedy zwykły HTML mu przestał już wystarczać, nauczył się PHP/MySQL. W roku 2003 Peter odkrył CMS Mambo, ale aktywnym uczestnikiem społeczności Joomla stał się w roku 2005, kiedy zaczął pomagać innym użytkownikom na forum Joomla. Od 2006 roku był moderatorem forum, a od 2007 roku moderator ogólnym.

Piotr jest zapalonym kolekcjonerem muzyki, zwłaszcza płyt winylowych, kocha filmy amatorskie i ciekawostki. Peter ma własną firmę DB8 (założoną w 2005), która oferuje wdrożenie witryn Joomla!, wsparcie techniczne oraz projektowanie rozszerzeń Joomla.

Kalendarz publikacji

2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   Artykuły napisane przez Stefana WajdęArtykuły filtrowane wg daty: styczeń 2010