StartPublikacjeStefan Wajda - Joomla! znaczy razem

Stefan Wajda - Joomla! znaczy razem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prezentację pod znamiennym tytułem „Joomla! znaczy razem” Stefan Wajda (Zwiastun), poświęcił szansom i zagrożeniom rozwoju Joomla! w Polsce. Rozpoczął od krótkiego przypomnienia historii Polskiego Centrum Joomla i odpowiedzi na pytanie, co nam dało PCJ. Następnie podjął próbę opisu stanu polskiej społeczności Joomla!, zarysował „strukturę społeczności”,  po czym skupił się na charakterystyce słabych i mocnych stron społeczności oraz szansach i możliwościach rozwoju.Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Stefan Wajda

(Zwiastun) jest liderem Polskiego Centrum Joomla!, wydawcą witryn PCJ, koordynatorem Zespołu Tłumaczeń i Dokumentacji, prezesem Fundacji PCJ Otwarte Źródła. Z wykształcenia polonista zainteresował się informatyką na początku lat 90, kiedy to napisał swój pierwszy program w Amos-Basicu dla Amigi. Pod koniec lat 90. ukończył studia podyplomowe z informatyki w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Katowicach, wspólnie z synem stworzył system zarządzania treścią do obsługi BIP.

W 2004 roku zainteresował się Mambo, dokonał pierwszego pełnego tłumaczenia Mambo na język polski, w 2005 roku razem z 8 innymi osobami współtworzył Polskie Centrum Joomla. Przez 8 minionych lat udostępnił społeczności pełne tłumaczenia Mambo i Joomla 1.0, prawie 200 tłumaczeń różnych rozszerzeń Joomla! oraz przygotowane z pomocą Zespołu Tłumaczeń przekłady Joomla 1.5, 1.6, 2.5 i 3.0. Opublikował w witrynach joomla.pl kilkaset instrukcji i poradników, w tym liczne materiały autorskie oraz tzw. ekrany pomocy dla Joomla 1.0, 1.5 i 1.6+.

Zapraszamy do obejrzenia wideo

Subskrybuj nasz kanał na YouTube

Ostatnio zmieniany Pt. 23 Sie 2013
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartPublikacjeStefan Wajda - Joomla! znaczy razem

Twoje konto