StartPublikacjeCommunity Builder

Community Builder

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Logo Community BuilderJoomla! dysponował komponentem społecznościowym od początku swego istnienia. Mowa o napisanym jeszcze w czasach Mambo i stale rozwijanym zestawie rozszerzeń pn. Community Builder - "budowniczy wspólnoty", przetłumaczonym na język polski po raz pierwszy wiosną 2005 roku. Od zarania komponent rozprowadzany jest z obszernym poradnikiem w języku angielskim, który jednak nie miał jakoś szczęścia do tłumaczy. Wprawdzie kilka lat temu na jednej z witryn ukazał się niewielki samouczek, ale w Internecie nie znajdziemy już ani tej witryny, ani tego samouczka. Na kolejną próbę prezentacji komponentu zdecydował się seba_admin - zainicjował tworzenie poradnika w naszej bibliotece.

W opublikowanej odsłonie poradnika znajdziemy omówienie konfiguracji komponentu, tworzenia pozycji menu, obszerną charakterystykę konfiguracji, zarządzania dodatkami. Dla rozpoczynających przygodę z komponentem to już spory zastrzyk informacji. Ale to dopiero początek! Na opracowanie czekają rozdziały poświęcone standardowym modułom oraz problematyka integracji komponentu z innymi rozszerzeniami.

Biblioteka Polskiej Dokumentacji Joomla!Projekt Biblioteka Polskiej Dokumentacji Joomla! powstał po to, by umożliwić współtworzenie poradników i instrukcji oraz tłumaczenie dokumentacji oficjalnej każdemu, kto może wnieść swój wkład w dotychczasowy dorobek PCJ. Czy podręcznik komponentu społecznościowego będzie mieć na tyle szczęścia, że powstanie w wyniku zbiorowego wysiłku społeczności?

Spróbuj, może i Ty potrafisz dołożyć swoją cegiełkę!

Ostatnio zmieniany Śr. 28 Mar 2012
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartPublikacjeCommunity Builder

Twoje konto