StartPublikacjeBiblioteka Dokumentacji Joomla!

Biblioteka Dokumentacji Joomla! polecany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Logo WikiJoomla!PL - Biblioteki Elektronicznej Dokumentacji Joomla!Polskie Centrum Joomla! pragnie powiadomić wszystkich, że dzisiaj, 18 kwietnia 2009 roku, po 10 miesiącach przygotowań, uruchomiliśmy nowy projekt PCJ - WikiJoomla!PL: Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla! dostępny w subdomenie PCJ pod adresem http://wiki.joomla.pl. W dniu swego startu WikiJoomla!PL udostępnia użytkownikom Joomla! ponad 500 artykułów, w tym m.in.

W chwili tworzenia

Zapewne wiele można by jeszcze uczynić, aby start nowego projektu przyniósł nam jeszcze więcej satysfakcji. Ale uznaliśmy, że terminu inauguracji dłużej przekładać nie sposób. To ma być nasz wspólny dla nas wspólnie realizowany projekt. Każda witryna, a tego typu projekt w szczególności, są zawsze w chwili tworzenia - in statu nascendi. Zawsze będzie w nim dużo do zrobienia.

Po co - czyli czym WikiJoomla!PL jest?

Głównym celem projektu jest wspólne wzbogacanie polskiej elektronicznej dokumentacji Joomla! - tłumaczenie dokumentacji oficjalnej, materiałów wydanych na licencji JEDL oraz tworzenie własnych oryginalnych materiałów, artykułów i poradników.

Twoje miejsce na WikiJoomla!PL

Z WikiJoomla!PL możesz korzystać - już na starcie znajdziesz tu bogaty zestaw artykułów i materiałów instruktażowych na temat obsługi Joomla! Korzystanie z WikiJoomla!PL nie wymaga rejestracji.

WikiJoomla!PL możesz współtworzyć:

  • poprawiaj śmiało strony,
  • dodawaj własne materiały,
  • kopiuj i tłumacz wydane na JEDL materiały innojęzyczne.

Jeśli chcesz współtworzyć WikiJoomla!PL, zarejestruj się, aby Twoje dane w historii materiałów były czytelne - do własnych opracowań i tłumaczeń zachowujesz prawa autorskie (na warunkach JEDL - Licencji Elektronicznej Dokumentacji Joomla!).

W najbliższym czasie

Chcemy sfinalizować kwestie regulaminowo-organizacyjne. Między innymi:

  • ukształtować zrąb zespołu administracyjnego,
  • ustalić regulamin i rozpocząć sygnalizowany konkurs "Poradnik miesiąca",
  • opracować brakujące materiały regulaminowo-organizacyjne.

Jak w każdym działaniu, także i w tych kwestiach liczymy na wkład społeczności. To od każdego z nas zależy, jakie będzie WikiJoomla!PL i co da każdemu z nas. Liczymy na aktywność w tej mierze zwłaszcza dlatego, że możliwości czasowe PCJ są mocno ograniczone. PCJ przygotowuje aktualnie:

  • migrację witryn Centrum i Pomoc na Joomla 1.5
  • nową witrynę - Polski katalog rozszerzeń Joomla!

Podziękowania

Należne słowa podziękowań dla kilku osób, które swoją pracą przyczyniły się do uruchomienia tego projektu, wedle wkładu pracy:

  • Jantin (pierwszy, który wykonał tak dużo pracy dla przyswojenia dokumentacji Joomla)
  • Trzepiz, Bazyl, Magdaa i inni

Uwagi i sugestie

Za wszelkie uwagi i sugestie będziemy, oczywiście wdzięczni. Prosimy je umieszczać w tym wątku na forum użytkowników Joomla!, pamiętając wszakże, że wiki umożliwia każdemu nanoszenie poprawek czy dyskusję nad konkretnymi sprawami (artykułami, regulaminami) bezpośrednio - w artykułach lub na stronach dyskusji.

Ostatnio zmieniany Śr. 28 Mar 2012
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartPublikacjeBiblioteka Dokumentacji Joomla!

Twoje konto