SpołecznośćDołącz do nasKorzystaj i dziel się!

Korzystaj i dziel się!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jedną z naszych niepisanych zasad jest Korzystaj i dziel się!. Joomla! rozwija się dzięki tysiącom ludzi z całego świata, którzy tak właśnie czynią - korzystają i dzielą się. Oto kilka dróg, które pomogą Ci korzystać z Joomla! i dzielić się z innymi.

Odwiedzaj nasze portale

Portal Społeczności Joomla!Portale społeczności Joomla! są naturalnym punktem startu do wszystkiego, co jest powiązane z naszą społecznością. I nowicjusze, i eksperci znajdą tutaj interesujące zasoby. Z portalu głównego - Joomla! Community Portal™trafisz dosłownie wszędzie - na strony magazynów aktualności w świecie Joomla!, do centralnego katalogu rozszerzeń czy na spotkanie grupy użytkowników Joomla! organizowane w najbliższej Ci okolicy.

 

Zaangażuj się w forum Joomla!

Fora użytkowników Joomla!Fora są miejscem wzajemnej pomocy użytkowników. Każdy może tutaj być pytającym i doradzającym, każdy - w miarę swego doświadczenia - może stać się ekspertem dla mniej doświadczonych. Pytaj więc śmiało, a jeśli potrafisz, śmiało odpowiadaj na pytania innych.

Zanim jednak zapytasz czy odpowiesz, upewnij się, że rozwiązania problemu nie ma w pomocy podręcznej, w dokumentacji albo w już istniejących wątkach na forum. Dzięki temu przybędzie rzeczowych informacji, a atmosfery na forum nie będą zakłócać komentarze porządkowe.

Przeszukaj katalogi rozszerzeń Joomla

Katalog Rozszerzeń Joomla!Joomla! został napisany tak, aby każdy mógł go dostosować do swoich potrzeb i wymagań za pomocą rozszerzeń, których tysiące, w większości bezpłatnych, projektanci z całego świata udostępniają w centralnym Katalogu Rozszerzeń Joomla! (Joomla Extensions Directory™). Jeśli nie znajdziesz potrzebnego rozszerzenia wśród istniejących, spróbuj je napisać - Joomla! oferuje Ci wyśmienity szkielet projektowy, upraszczający programowanie. Każdy, a na pewno każdy programista może spróbować napisać i udostępnić nowy moduł, dodatek, czy komponent.

 

Czytaj Magazyn Społeczności Joomla!

Magazyn Społeczności Joomla!Społeczność Joomla! ma - oczywiście - swój własny magazyn internetowy. Joomla! Community Magazine™ jest miesięcznikiem internetowym, w którym publikowane są sensacyjne opowieści, prezentacje i porady społeczności Joomla!. Redagowany jest na podstawie materiałów nadsyłanych przez użytkowników Joomla!, projektantów, programistów, liderów społeczności lokalnych. Ty również możesz być autorem Magazynu!

 

Spotkaj się w Lokalnej Grupie Użytkowników

Grupy użytkowników Joomla!Regularne spotkania Grup Użytkowników Joomla! (Joomla User Groups) na całym świecie są szansą na spotkanie ciekawych ludzi, doskonałą okazją do dzielenia się pomysłami i doświadczeniami w stosowaniu Joomla! czy też organizacji wspólnych przedsięwzięć, takich jak Dni Joomla! (Joomla! Day). Jeśli w Twojej okolicy nie ma jeszcze lokalnej Grupy Użytkowników Joomla!, załóż ją!

 

Stwórz lub znajdź tłumaczenie

Lokalizacja i tłumaczeniaO ileż łatwiej korzysta się z programu, który przemawia do nas w rodzimym języku. Joomla! został przetłumaczony na wiele języków świata i może być przetłumaczony na każdy język, którego potrzebujesz, jeśli prowadzisz witrynę wielojęzyczną.

Polskimi tłumaczeniami Joomla! dysponujemy od zarania projektu. Bogaty jest również zestaw spolonizowanych rozszerzeń, ale też mnóstwo nowszych wciąż czeka na przetłumaczenie. Nowe wydania już spolonizowanych rozszerzeń również wymagają niejednokrotnie poprawek i uzupełnień.

Korzystaj i wzbogacaj pomocną dokumentację

Elektroniczna Biblioteka Joomla!Obszerne zasoby dokumentacji Joomla! są systematycznie rozszerzane i uaktualniane. Znajdziesz tutaj wiele pomocnych materiałów na różne tematy. Mile widziany będzie również Twój wkład w uczynienie tych witryn doskonalszymi.

 
Ostatnio zmieniany Wt. 1 Lip 2014
comments powered by Disqus Powrót na górę

Czytaj Magazyn Społeczności

Oglądasz teraz:   SpołecznośćDołącz do nasKorzystaj i dziel się!