StartWydarzeniaSmoki! Smoki! Wszędzie smoki!

Smoki! Smoki! Wszędzie smoki!

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Mój giermek krzyknął: „Masz sześć nowych wiadomości”. Rozejrzałem się. Zauważyłem bestię. Zwał się „Internal Serwer Error”. Wiedziałem co robić. Znam gada od lat. Ruszyłem w kierunku smoka myśląc o dawnych kompanach. "Jak dobrze, że wkrótce się znowu spotkamy". Myślami byłem już w Krakowie na JandBeyond. 

Jakie są smoki, każdy wie - zieją ogniem, umieją latać, wielkością dorównują Jumbo Jetowi, a ciężarem niejednej lokomotywie. Do tego pożądają złota, którego strzegą z całą swoją mocą i uwagą. Bestie są długowieczne i mściwe. Jednym słowem - zaraza. Któż chciałby się z nimi bratać? Niejeden śmiałek poległ. Ponoć pokonać je można jedynie sprytem. Mamy jednak XXI wiek! Kto by się tam przejmował smokami? Ten jednak jest inny… Stary, przebiegły i wielogłowy… Samotny… Niepokonany…

Czy coś Ci to przypomina? Z iloma smokami przyszło Ci się już zmierzyć? Codziennie walczymy i odcinamy im głowę po głowie. Wyrastają nowe. Wczoraj zmierzyłem się ze smokiem o nazwie „Pamięć-Nie-Może-Być-Read”, a dwa dni temu z dobrze mi znanym smokiem „SBL-The-Spamhaus-Block-List”. Do tego smoki o nazwach „Domena-Wygaśnie-Za-14-Dni”, „Fakturę-Należy-Opłacić-Za-2-Dni” lub „JakiśtamDżonGmail-Został-Nowym-Właścicielem-Twojej-Domeny-w-Search-Console”. Gdzie nie spojrzę smoki. Walka jest nierówna, ale w miarę stabilna. Dopóki walczę - wygrywam. Ile jest takich Wojowników? Znam, nie chwaląc się, kilkudziesięciu (a raczej dobrze ponad setkę), z całego świata. Już za około pół roku w mieście znanego wszem i wobec Smoka Wawelskiego, odbędzie się spotkanie Wojowniczek i Wojowników z całego świata. Zajmować się będziemy przede wszystkim smokami wywodzącymi się z krainy Wspaniałych Stron Internetowych, a szczególnie z rejonu CMS, dystrykt Joomla!.

Spotkanie JandBeyond 2017 odbędzie się od 2 do 4 czerwca w Krakowie. Jest to niepowtarzalna okazja nawiązania kontaktu z czołowymi postaciami związanych z projektem CMS Joomla!. Miałem okazję wziąć udział w ostatnim spotkaniu JandBeyond. Jest to niesamowite przeżycie i niepowtarzalna okazja na poznanie najnowszych trendów, nowinek, a może i uczestniczeniu w rewolucji mającej wpływ na rozwój technologii informatycznych na świecie, ale także na życie poszczególnych ludzi. Tak, poszczególnych ludzi, których życie zmieniło się dzięki temu, że rozpoczęli przygodę z tworzeniem stron internetowych w technologii Joomla. Brzmi to górnolotnie, ale podczas licznych prelekcji przytaczane były bardzo inspirujące przykłady ludzkich zmagań i sukcesów, które odnieśli mimo wielu przeciwności. Jestem przekonany, że Joomla zmienia świat na lepsze.

Smoki! Smoki! Wszędzie smoki!

Warto zdawać sobie sprawę, że nie jesteśmy sami w codziennej walce. Warto umacniać zbroję własnych umiejętności oraz bezustannie wykuwać tarczę zdobywanego doświadczenia. Smoków nie trzeba szukać - same przychodzą. Warto jednak poznać ich zwyczaje i sposoby działania. Warto spotkać innych Wojowników i poznać ich metody walki. Warto zacieśniać więzy i trzymać rękę na pulsie. Poznając doświadczenia innych szybko dojdziemy do wniosku, że „Joomla!” to nie tylko słowo, ale także wspaniałe zaklęcie.

Ostatnio zmieniany Pt. 11 Lis 2016
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartWydarzeniaSmoki! Smoki! Wszędzie smoki!

Twoje konto