StartPublikacjeV JoomlaDay Polska już za nami

V JoomlaDay Polska już za nami

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Największe spotkanie sympatyków CMS Joomla już za nami. Tym razem gościliśmy w Gliwicach, na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechnice Śląskiej - tak jak w latach ubiegłych, również tegoroczne spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i za co serdecznie dziękujemy.

W V Joomla Day Polska wzięło udział ponad 140 osób wśród których mieliśmy zaszczyt gościć osoby z zagranicy: m.in. z Francji, Holandii, Szwecji, Niemiec oraz przedstawiciela Open Source Matters z Danii (Ronni K. G. Christiansen).

Działo się

joomla znaczy razem

Jak co roku, prelekcje odbywały się równocześnie w trzech salach, więc praktycznie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród tematów 42 prezentacji, uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak zarabiać na stronach WWW, tworzyć witryny wielojęzyczne, zadbać o SEO czy tworzyć witryny dostępne.

Dla początkujących odbyły się warsztaty prowadzone przez Mateusza Grabowskiego, na których – od podstaw – pokazano i omówiono tworzenie stron internetowych z wykorzystaniem CMS Joomla. Z kolei bardziej zaawansowani użytkownicy - po raz pierwszy w Europie - mogli przystąpić do egzaminu na Certyfikowanego Administratora Joomla.

Każdy uczestnik tegorocznego spotkania w Gliwicach, miał również niepowtarzalną okazję do bezpłatnego sprawdzenia i zaktualizowania swoich stron internetowych. Na stoisku „Update Desk” swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie dzieliła się ekipa z Perfect Dashboard.

Zapraszamy na stronę JoomlaDay - Prezentacje, gdzie sukcesywanie uzupełniamy listę tegorocznych prezentacji udostępnionych dzięki życzliwości prelegentów.

Sponsorzy i partnerzy

W tym miejscu, chcielibyśmy serdecznie podziękować sponsorom. Dzięki ich szczodrości i hojności nikt nie wyszedł z pustymi rękami.

Wśród sponsorów V JoomlaDay Polska znalazły się takie firmy jak: Open Source Matters, Nazwa.pl, Joomla Monster, Akeeba Backup, Octopoos, Acyba, Smarthos.pl, Linuxpl.com, Brand24, Skarbnica Narodowa, Perfect Dashboard, Meeting Application, Web357, NorrNext, RS Joomla, Inspire Theme, jDoctor.pl, Securitycheck Extensions, SMS Api, Slawop.net, Schody Makowski.

Niezmiennie, od 5 lat za główną obsługą fotograficzną imprezy stanął nie kto inny jak Tomek Karolski z Fotografia – Tomasz Karolski, który praktycznie nie rozstając się ze sprzętem uwieczniał na kolejnych kartach najważniejsze momenty imprezy i przybyłych na nią uczestników. Tylko Tomek potrafi zrobić tak, że gdy udostępnia zdjęcia z JoomlaDay Facebook automatycznie przestaje działać :)

tomasz karolski michal wargacki foto

Drugim fotografem, dzięki któremu przez najbliższy rok możemy wspominać polskie święto Joomla był Michał Wargacki – FotoMich – naturalna fotografia ślubna i portretowa.

Panowie stanęli na wysokości zadania, za co serdecznie dziękujemy. Praca którą wykonaliście w trakcie dwóch dni JoomlaDay na długo pozostanie w naszych głowach i sercach.

Pełna galeria zdjęć z tegorocznego JoomlaDay dostępna jest na naszym fanpage'u - www.facebook.com/JDayPoland

Raz jeszcze wszystkim dziękujemy!!! Zapraszamy do współpracy przy kolejnych JoomlaDay Polska oraz zachęcamy do wspierania lokalnych spotkań miłośników Joomla – Joomla User Group.

Główny organizator spotkania - Fundacja PCJ Otwarte Źródła zadbała także o to, aby uczestnicy nie chodzili głodni, mieli gdzie przenocować oraz o atrakcje w trakcie sobotniego wieczoru spędzonego (wraz z możliwością wycieczki) w Minibrowarze Majer w Gliwicach. Wszystko na wysokim poziomie i z odpowiednią klasą.

Mówią o nas

Wszystkim obecnym na JoomlaDay Polska dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas. Tych wszystkich, którym nie udało się dotrzeć, zapraszamy na kolejne spotkania Joomla Day Polska oraz lokalne JUGi. Miejsce JoomlaDay Polska 2017 pozostaje jeszcze tajemnicą, ale na pewno poinformujemy o tym w odpowiednim czasie na naszych stronach.

Aby jeszcze bardziej zachęcić Was do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach, zapytaliśmy uczestników konferencji o ich odczucia i o to co sądzą na temat tegorocznego spotkania:

A.Hadryś: Joomla Day Polska - wydarzenie, o którym każdy fan CMS Joomla myśli już w chwili zakończenia poprzedniego. Nie inaczej było tym razem. W Gdańsku w roku 2015, który był moim pierwszym takim spotkaniem, zainspirowałem się do tego stopnia, że wiedziałem, że nie zabraknie mnie na tym evencie w roku następnym. Tym razem w Gliwicach, wiem, że będę za rok, gdziekolwiek by się nie odbył JoomlaDay 2017.

M.Kosiorek: To był mój pierwszy 'udział' w Joomla Day. Pierwsze chwile pokazały mi, że to nie jest udział, start, wystąpienie. To Fantastyczna społeczność która zaraża pozytywną ideą. Po pierwszych chwilach po tylu serdecznych cześć od wejścia na wydział, miałem ogromny niedosyt że nie byłem w stanie roztroić się posłuchać każdego prelegenta. Szczerze nie potrafię opisać ogromu pozytywnych odczuć po JDPL2016.Polecam każdemu kto chce, tworzyć, być częścią tej wspaniałej społeczności!

B.Filczek: JoomlaDay Polska 2016 to jedna z najlepiej przygotowanych konferencji rynku IT na jakich byłem. Świetna organizacja, doskonała atmosfera i zróżnicowane tematycznie prelekcje to w mojej ocenie klucz do sukcesu! Dobór tematów sprawia, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie. Można znaleźć tematy dla początkujących, zaawansowanych. Bardzo ciekawe jest wprowadzenie prelekcji związanych z marketingiem i sprzedażą. Dzięki temu Użytkownik, który już potrafi korzystać z Joomla! może podnieść efektywność w sprzedaży swoich produktów. Z czystym sercem polecam kolejne edycji JoomlaDay oraz lokalne spotkania Joomla User Group.

Kończąc to krótkie podsumowanie, Wszystkim życzymy powodzenia w interesach i pozostajemy w nadziei na kolejne szybkie spotkanie się z Wami wszystkimi. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Zespół organizacyjny JoomlaDay Polska

Zapraszamy do regularnego korzystania z serwisów Polskiego Centrum Joomla oraz śledzenia aktywności na naszych kanałach w mediach społecznościowych.

Zespół organizacyjny JoomlaDay Polska

 

fot. Tomasz Karolski
fot. Michał Wargacki
fot. Sławomir Pieszczek

Ostatnio zmieniany Śr. 5 Paź 2016
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartPublikacjeV JoomlaDay Polska już za nami

Twoje konto