Chris Davenport

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Chris Davenport
  • Lokalizacja: Shrewsbury, Shropshire, Wielka Brytania
  • Strefa czasowa: GMT
  • Rola: Koordynator Zespołu Dokumentacji Joomla! (Documentation Working Group Coordinator)

Urodzony w 1958 roku Chris rozpoczął programowanie na DEC PDP8 w 1975 roku. Osiągnął wysoki stopień naukowy w matematyce w 1979 roku i  po krótkiej karierze jako matematyk w przemyśle lotniczym został „wessany” do dynamicznie rozwijającego się przemysłu komputerowego. Chris projektował oprogramowanie na wszystkich poziomach od assembly language upwards po mikroprocesory do komputerów typu mainframe i poprzez doświadcznie zaczął doceniać dobre, zdyscyplinowane komentowanie i dogłębną dokumentację. „Dokumentacja jest tak samo ważna jak sam kod.”

W 2003 podczas szukania CMS dla projektu intranetowego odkrył Mambo. Pomimo tego, że był pod wrażeniem samego produktu, uznał, że brak dokumentacji jest jego dużą wadą. Zamiast narzekać, wziął się za pisanie własnej instrukcji obsługi i szybko został zatrudniony przez zespół odpowiedzialny za dokumentację. Po rozpadzie zespołu Chris przestawił się na Joomla i w chwili obecnej jest odpowiedzialny za rozwój dokumentacji.

Na co dzień pracuje jako programista w lokalnej firmie Clickingmad w Bridgnorth, która zajmuje się programowaniem i projektowaniem aplikacji internetowych.

Ostatnio zmieniany Śr. 27 Lut 2013
Powrót na górę
Oglądasz teraz:   SpołecznośćLudzie Joomla!Liderzy Projektu Joomla!Chris Davenport