SpołecznośćDołącz do nasZespół dokumentacji i tłumaczy

Zespół dokumentacji i tłumaczy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzięki ogromnemu wysiłkowi garstki zapaleńców polska społeczność Joomla od poczatku dysponuje pełnym polskim tłumaczeniem Joomla i systemem pomocy podręcznej rozbudowanym w ostatnich latach w Bibliotekę Elektronicznej Dokumentacji Joomla. Ty również możesz włączyć się w prace Zespołu dokumentacji i tłumacz. Niekoniecznie musisz znać język angielski. Poznaj nasze cele i zadania. Poznaj warunki uczestnictwa, zgłoś swój udział!

Cele Zespołu dokumentacji i tłumaczy

Nasze główne cele to:

  • rozwijanie zasobów polskiej elektronicznej dokumentacji Joomla!
  • utrzymanie aktualności polskiego serwera pomocy podręcznej
  • zapewnienie użytkownikom aktualnych pakietów językowych z tłumaczeniami Joomla!
  • koordynacja prac nad polonizacją rozszerzeń dla Joomla!

Sekcje

W zespole wyodrębnione są dwie sekcje:

  • tłumaczy: zajmuje się przekładami plików językowych Joomla!, przygotowywaniem wydań Joomla po polsku oraz polonizacją rozszerzeń.
  • dokumentacji: skupia się na rozwijaniu zasobów Elektronicznej Biblioteki Dokumentacji Joomla (wiki.joomla.pl).

Warunki uczestnictwa w Zespole

W pracach zespołu może więc uczestniczyć praktycznie każdy, ponieważ znajomość języka angielskiego nie jest warunkiem koniecznym.

W sekcji dokumentacji przyda się każda osoba, która potrafi redagować teksty, wykonać korektę, przygotować grafikę, zrzuty ekranów, a także inne formy materiałów promocyjno-edukacyjnych.

W sekcji tłumaczy, obok znających język angielski, potrzebne są osoby, którym bliski jest nasz język ojczysty. Dlatego zastanów się - i Ty możesz być wielce pomocny! Możesz wykazać się użytecznością nie tylko jako tłumacz, ale także jako redaktor czy korektor.

Aby włączyć się do pracy nad dokumentacją czy tłumaczeniami, nie jest wymagana aplikacja do Zespołu. Aby tłumaczyć, redagować, ilustrować dokumentację bądź wzbogacać ją o własne autorskie opracowania, po prostu zarejestruj się na stronie Biblioteki Dokumentacji Joomla! i przystąp do działania. Jeśli natomiast chcesz być członkiem Zespołu i podjąć się prac związanych z porządkowaniem, aktualizowaniem i znakowaniem zbiorów, złóż aplikację. Do członkostwa w Zespole mogą oczywiście aplikować także osoby, które chcą rozwijać Bibliotekę, jak autorzy czy tłumacze.

Aby tłumaczyć rozszerzenia dla Joomla, zarejestruj się w serwisie www.transifex.com i zgłoś aplikację do zespołów, w których chcesz uczestniczyć.

Możesz również zgłosić aplikację do Zespołu Tłumaczeń przy PCJ, przedstawiając we wniosku swój dotychczasowy dorobek w zakresie tłumaczeń rozszerzeń dla Joomla.

Gratyfikacje, przywileje, nagrody

Nasza rola jest służebna wobec społeczności użytkowników i sympatyków Joomla! w Polsce. Pracujemy za darmo, nie oczekując gratyfikacji materialnych, choć może się zdarzyć, że otrzymasz propozycję wykonania jakiejś pracy w ramach umowy zlecenia czy o dzieło.

Na pewno możesz liczyć na satysfakcję, że pomagasz innym i uczestniczysz w ciekawym projekcie. Na pewno masz szansę na autopromocję i wzbogacenie listy swoich dokonań w CV.

Jeśli świadczysz usługi związane z Joomla, Twoja publiczna aktywność może zaowocować prestiżem i ciekawymi zleceniami.

Ostatnio zmieniany Pn. 9 Wrz 2013
comments powered by Disqus Powrót na górę

Czytaj Magazyn Społeczności

Oglądasz teraz:   SpołecznośćDołącz do nasZespół dokumentacji i tłumaczy