O Joomla!Projekt Joomla!Certyfikacja Joomla!Program Certyfikacji Joomla!

Program Certyfikacji Joomla!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Program certyfikacyjny Joomla! ma zapewnić właściwy poziom kompetencji specjalistów Joomla poprzez określenie ich wiedzy i umiejętności w sposób mierzalny.

Profesjonalna certyfikacja może odgrywać ważną rolę w procesie decyzyjnym zarządów lub właścicieli firm, przy zatrudnianiu wykwalifikowanych osób do konkretnych ról.

Po co nam certyfikacja?

Ustanowienie standardu

Certyfikacja może przejść długą drogę w kierunku stworzenia standardu wiedzy, którą profesjonalista Joomla powinien opanować. Proces certyfikacji nie jest zamiennikiem dla doświadczenia, wiedzy i solidnego portfolio, ale może pokazać pracodawcom i społeczności Joomla, że ktoś, kto posiada certyfikat, ma wysoki poziom wiedzy o Joomla. Może również pokazać, że poprzez uzyskanie certyfikatu jego posiadacz traktuje swój udział w społeczności Joomla poważnie.

Wzrost kompetencji i rozwój wykwalifikowanej siły roboczej

W społeczności Joomla! program certyfikacji cały czas rośnie i rozwija się, a szkoleń i dokumentacji będzie przybywało. Większa dostępność coraz lepszych zasobów przyczyni się do zapewnienia, że profesjonaliści Joomla nadal będą poprawiać swoją wiedzę i umiejętności. Chociaż Joomla! nawet obecnie ma silny zespół trenerów, którzy aktywnie uczą i pomagają ludziom budować i utrzymywać strony internetowych w oparciu o Joomla!, program certyfikacji może ujednolicić część tej wiedzy i zapewnić wymierny poziom kompetencji z możliwością ich porównania.

Dostarczenie udokumentowanego miernika wiedzy

Wraz z rozwojem szkoleń i dokumentacji, opracowanie jasnego planu działań na rzecz nauki i budowania kompetencji przyczyni się do pokazania społeczności IT, co powinien wiedzieć Certyfikowany Specjalista Joomla!. Umiejętności w kategorii Joomla! Administrator lub Programista staną się bardziej zrozumiałe i bardziej przejrzyste dla potencjalnych pracodawców i partnerów biznesowych. Da to również profesjonalistom Joomla wyraźny punkt odniesienia dla ich własnego rozwoju zawodowego.

Ważna rola w wyborze usługodawców Joomla!

Budowanie obszernej bazy wykwalifikowanych specjalistów będzie kluczowym zagadnieniem dla Programu Certyfikacji Joomla. Może to być doskonałym punktem wyjścia dla tych, którzy szukają administratorów i programistów Joomla!. Naszym pragnieniem jest pomoc w budowaniu w społeczności informatyków zaufania do zasobów i umiejętności związanych z Joomla!, a drugim naszym celem jest wsparcie naszej wspaniałej społeczności najlepiej, jak potrafimy.

Dostępne ścieżki certyfikacji

  • Administrator Joomla!
  • Szablony Joomla! (planowana)
  • Programista Joomla! (planowana)

Języki

Platforma egzaminacyjna i egzaminy są dostępne w języku angielskim, ale w najbliższej przyszłości będą dodawane inne języki (prace nad polską wersją językową są w fazie planowania – przyp. tłumacza).

Ostatnio zmieniany Pt. 9 Wrz 2016
comments powered by Disqus Powrót na górę
Oglądasz teraz:   O Joomla!Projekt Joomla!Certyfikacja Joomla!Program Certyfikacji Joomla!