Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
StartPublikacjeZaawansowany edytor JCE w Joomla! 3.x

Zaawansowany edytor JCE w Joomla! 3.x

Brian Teeman: Instalacja edytora JCE Brian Teeman: Instalacja edytora JCE
Oceń ten artykuł
(25 głosów)

Jestem przekonany, że dzięki ostatnim wideoporadnikom, które zaproponowałem Ci w poprzednim artykule (Treść serwisu opartego na Joomla! 3.x), wiesz już jak zarządzać kategoriami oraz tworzyć artykuły w Joomla! 3.x.

Domyślny edytor TinyMCE, który masz do dyspozycji w Joomla! 3.x ma całkiem spore możliwości edycyjne i uważam, że dostępne funkcje, które oferuje, spełnią niemal wszystkie wymagania osób tworzących treści.

Jeżeli jednak uważasz, że to zbyt mało i szukasz zaawansowanego i bardzo rozbudowanego edytora dla Joomla! 3.x, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość :-) Poznaj Joomla! Content Editor – JCE. Moim zadaniem jest to obecnie jeden z najlepszych edytorów dla Joomla!

Większość opcji dostępnych w edytorze JCE jest podobna do znanych desktopowych edytorów z serii Office, tak więc edycja tekstu staje się bardzo prosta. Za jego pomocą możesz pobierać pliki graficzne, zmieniać nazwy, usuwać i wklejać je do artykułów za pomocą bardzo przyjaznego i intuicyjnego interfejsu.

To, czego brakuje na przykład w edytorze TinyMCE, to brak interfejsu umożliwiającego tworzenie łączy do innych artykułów, kategorii, pozycji menu, czy kontaktów. Natomiast taką funkcjonalność JCE posiada.

Możliwości tego edytora są ogromne. Zainstaluj edytor JCE i poznaj jego możliwości. Przeszukując przepastne zasoby Internetu nie znalazłem żadnego wideoporadnika w języku polskim, pokazującego instalację i chociażby wstępną konfigurację tego edytora w Joomla! 3.x. Wydaje mi się jednak, że wideo przygotowane przez Brian'a Teeman'a (współzałożyciela Projektu Joomla! i wieloletniego członka kierownictwa Projektu Joomla!, który był gościem podczas ubiegłorocznego JoomlaDay w Poznaniu), jest tak czytelne, że nawet ktoś, kto nie zna języka angielskiego będzie w stanie samodzielnie zainstalować edytor JCE.

Zobacz wideoporadnik przygotowany przez Brian'a Teeman'a (brian.teeman.net/), który pokazuje krok po kroku, jak zainstalować edytor JCE w serwisie opartym na Joomla! 3.1:

I co dałeś radę? Jeżeli nie, to przypomnę:

 1. odwiedź serwis: http://www.joomlacontenteditor.net/ i z menu Downloads wybierz pozycję Editor, a następnie Joomla! 3.0:
  Instalacja edytora JCE
 2. kliknij przycisk Download przy opisie pliku, który chcesz pobrać. Proponuję plik ZIP:
  Instalacja edytora JCE
 3. zapisz plik w dowolnej lokalizacji na swoim komputerze:
 4. zaloguj się do zaplecza swojego serwisu;
 5. kliknij w menu pozycję: Rozszerzenia, a następnie pozycję: Instalacje:
  Instalacja edytora JCE
 6. za pomocą przycisku Wybierz pobrany wcześniej plik instalacyjny edytora JCE;
 7. kliknij przycisk Wczytaj plik i zainstaluj:
  Instalacja edytora JCE

No i tyle ;-)

Instalacja edytora JCE

Teraz wystarczy, że w konfiguracji globalnej swojego serwisu ustawisz edytor JCE, jako domyślny edytor Twojego serwisu!

Instalacja edytora JCE

Kolejne wideo, autorstwa Jarosława Kasperka (właściciela serwisu videoporady.com.pl) pokazuje m.in. w jaki sposób umieścić grafikę w artykule za pomocą edytora JCE:

Na koniec proponuję wideo, za pomocą którego dowiesz się w jaki sposób włączyć sprawdzanie błędów w edytorze JCE. Przykład pokazywany jest w Joomla! 2.5, jednak podobne czynności możesz wykonać w Joomla! 3.x.

Autorem tego wideoporadnika jest Michał Trzepizur - współzałożyciel i wiceprezes Fundacji PCJ Otwarte Źródła oraz administrator witryn Polskiego Centrum Joomla i twórca fantastycznego programu JAMP.

Zobacz wideoporadnik Edytor JCE - Polski słownik i podkreślanie błędów:

Ostatnio zmieniany Pt. 11 Paź 2013
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartPublikacjeZaawansowany edytor JCE w Joomla! 3.x

WCAG 2.0 dla Joomla!

Twoje konto