StartPublikacjeWrześniowy Magazyn Spoleczności Joomla

Wrześniowy Magazyn Spoleczności Joomla

Oceń ten artykuł
(16 głosów)

Wrześniowe wydanie Joomla Community Magazine, jak zwykle, przynosi wiele interesujących materiałów. Do dyspozycji mamy wprawdzie tylko wydanie angielskie i hiszpańskie, ale jeśli posłużysz się translatorem Google, otrzymasz całkiem strawne tłumaczenie na język pols...kawy.

Dianne Henning, członkini Zarządu OSM, w artykule wprowadzającym pisze o zbliżającej się II Światowej Konferencji Joomla!, która będzie miała miejsce 8-10 listopada w Bostonie na Uniwersytecie Harvarda.

Ruth Cheesley, członek kierownictwa Zespołu Społeczności, relacjonuje swój udział w JoomlaDay w Kenii.

Irene López przeprowadziła interesujący wywiad z członkami działającego od kilku miesięcy zespołu ds. certyfikacji. Powołanie zespołu było efektem ankiety przeprowadzonej pod koniec ubiegłego roku w społeczności Joomla przez OSM. Zespół zmierza do opracowania systemu certyfikacji administratorów - specjalistów Joomla. Wywiadu udzielili: Sarah Watz, Max Lynam, Sara Thornton, Pedro Vidal, Irene Lopez, Victor York.

W dziale „Administratorzy” Pedro F. Vidal Lopez zamieścił swój wykład na temat Joomla działającego z uprawnieniami FTP. To najpełniejsze z objaśnień, jakie można znaleźć w materiałach o Joomla.

Soren Beck Jensen dzieli się doświadczeniami w wykorzystaniu platformy crowdin.net w pracy nad tłumaczeniem Joomla.

Robbie Adair w dziale Events (Wydarzenia) informuje o przygotowaniach do JoomlaDay Houston.

W dziale „Programiści” Michael McAndrew informuje o zbliżającej się największej w Europie dorocznej konferencji CiviCRM, która odbędzie się 3 i 4 października w Londynie. Natomiast Ashan Fernando w bardzo ciekawym artykule Joomla JavaScript, Fix it Right? rozważa perspektywy wykorzystania w Joomla nowoczesnych rozwiązań JavaScript.

W dziale „Projektowanie witryn” Mike Veeckmans publikuje kolejną, czwartą już część poradnika z cyklu jak znaleźć rozszerzenie do swojej witryny, a Ryuhei Yokokawa dzieli się doświadczeniami na temat przebudowy witryny z wersji 1.5 do 2.5.

W dziale „Project News” Marijke Stuivenberg informuje o najważniejszych wrześniowych zadaniach kierownictwa Projektu, a Ruth Cheesley prezentuje aktualności o Grupach Użytkowników Joomla.

Zachęcam do lektury!.

Ostatnio zmieniany Cz. 12 Wrz 2013
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartPublikacjeWrześniowy Magazyn Spoleczności Joomla

Twoje konto