Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
StartPublikacjeWideoporadniki na temat Joomla! 3.x

Wideoporadniki na temat Joomla! 3.x

Oceń ten artykuł
(100 głosów)

W Internecie znajdziesz mnóstwo bezpłatnych porad dotyczących CMS Joomla!. Jednak nie zawsze możesz znaleźć komplet informacji w jednym miejscu.

Na pewno znajdziesz pojedyncze porady, np. jak zainstalować Joomla, jak zainstalować komponent, moduł, czy dodatek do Joomla!, jak korzystać z szablonów, itp., itd. Wiele osób ma spore kłopoty ze znalezieniem w morzu informacji, tych, które są użyteczne i ważne z punktu widzenia początkującego webmastera zaczynającego swoją przygodę z tak potężną i dającą niesamowite możliwości aplikacją webową, jaką jest Joomla!.

Jakiś czas temu uruchomiłem na swoim blogu ankietę: PDF czy VIDEO?, w której pytałem moich czytelników, jaka forma porad jest dla nich najodpowiedniejsza. W ankiecie wzięło udział blisko 700 osób. Wyniki tej ankiety nie dały jednoznacznej odpowiedzi, choć osób, które oddały swój głos na PDF było więcej - blisko 60%.

Komentarze pod tą ankietą także nie wskazują jednoznacznie najbardziej przystępnej formy nauki. Jedni twierdzą, że wideo jest lepsze, ponieważ łatwiej taki materiał przygotować, a dla uczącego się łatwiej zrozumieć, bo widać krok po kroku wykonanie jakiejś czynności.

Bardzo podoba mi się podsumowanie, które umieścił Luck: „wszystko jedno, byle było ZROZUMIAŁE”

Wiem, że nie jest łatwo przygotować kompletny materiał wideo, ponieważ wymaga to, po pierwsze solidnego zaplanowania, a po drugie sporej ilości czasu na realizację oraz montaż końcowy. Sam długo przymierzałem się do utworzenia materiału video. Niestety doba ma tylko 24 godziny.

Kiedy podczas rozmowy telefonicznej Stefan Wajda (współtwórca i lider Polskiego Centrum Joomla, dzięki któremu m.in. możesz korzystać z Joomla! w polskojęzycznej wersji) podrzucił pomysł, aby „przeczesać” sieć w poszukiwaniu wideoporadników związanych z Joomla! i usystematyzować je w formie artykułów, w których będą kolejno przedstawiane i komentowane na łamach serwisu joomla.pl, zgodziłem się podjąć wyzwanie.

Wobec tego niniejszym artykułem rozpoczynam serię prezentującą wideotutoriale odkrywające tajemnice Joomla. Ponieważ coraz bliżej do opublikowania najnowszej wersji Joomla! 3.5 wydawanej w cyklu długoterminowym, będę się skupiał wersji Joomla! z trójką z przodu.

Jako pierwszy materiał wideo, chciałbym zaproponować swój własny.

Jakiś czas temu opublikowałem materiał pokazujący jak krok po kroku, na własnym komputerze zainstalować Joomla! 3.0.2.

Cały materiał wideo trwa blisko 40 minut! Pokazuję w nim dokładnie krok po kroku:

  • skąd pobrać i jak skonfigurować i uruchomić swój serwer WWW Apache oraz serwer baz danych MySQL, które zawarte są w pakiecie XAMPP;
  • skąd pobrać i gdzie skopiować pakiet instalacyjny z najnowszą wersją Joomla! 3.x
  • wszystkie etapy instalacji Joomla! 3.0
  • jak sprawić, aby witryna oraz zaplecze (panel administracyjny) były w języku polskim

Oczywiście, choć film opowiada o instalacji Joomla 3.0.2, to zawarte w nim instrukcje pomogą każdemu, kto chce zainstalować Joomla w wersji 3.x.

Zobacz przygotowany dla Ciebie materiał wideo: Video Kurs Joomla! 3.0

Linki użyte w materiale wideo:

Ostatnio zmieniany Pt. 20 Wrz 2013
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartPublikacjeWideoporadniki na temat Joomla! 3.x

WCAG 2.0 dla Joomla!

Twoje konto