StartPublikacjeCentrum w nowej szacie

Centrum w nowej szacie polecany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowa szata joomla.orgOd dziś witryna Centrum Projektu Joomla! ma nową szatę - jeszcze ładniejszą niż poprzednio, bliższą stylowi web2, przejrzystszą. Z inauguracją nowego wyglądu Core doświadczyło, niestety, udanego ataku hakerskiego. Po południu wydano komunikat wyjaśniający, ale przede wszystkim skłaniający do szybkiej aktualizacji swojej witryny, jeśli ktoś jeszcze tego nie uczynił. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem oświadczenia.

Dlaczego zaktualizować Joomla! do 1.5.6?

(tłumaczenie oficjalnego komunikatu Centrum Projektu)

Joomla - hacked Dzisiaj rano Joomla.org tuż po opublikowaniu w nowej szacie graficznej został unieruchomiony na kilka godzin. Nie był to wynik luki w bezpieczeństwie, ale złej praktyki administracyjnej z naszej strony. Kiedy uaktualnialiśmy nasze witryny do 1.5.6 opublikowaną wczoraj łatką, zapomnieliśmy uaktualnić jedną z naszych mniejszych, niepublicznych witryn.

Moglibyśmy t przedstawiać wiele usprawiedliwień i wyjaśnień, dlaczego zostało to przeoczone - skupiliśmy się na naprawianiu tej podatności na atak, przygotowaniu pakietów instalacyjnych oraz redagowaniu informacji. Prawda jest wszakże taka, że zdarzenia niczym usprawiedliwić nie można. To jest oczywiste i otrzeźwiające przypomnienie zespołowi Centrum Projektu, że uaktualnianie do najnowszych wydań jest najpewniejszym krokiem w ochronie witryny.

Wyciągamy z tego doświadczenia jedynie naukę i zobowiązanie. Nic jak bardziej niż własne przykre doświadczenie, nie przypomina nam o zaufaniu społeczności do naszej witryny i nie zobowiązuje do usilnej pracy nad poszukiwaniem inteligentniejszych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa.

Żałując, że sami nie skorzystaliśmy ze swojej rady wcześniej, prosimy, uaktualnijcie swojego Joomla do 1.5.6 natychmiast, jeśli tego nie uczyniliście.

Ostatnio zmieniany Śr. 28 Mar 2012
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Oglądasz teraz:   StartPublikacjeCentrum w nowej szacie

Twoje konto