StartPowiadomieniaJoomla 1.6 wydany!

Joomla 1.6 wydany! polecany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś został wydany Joomla 1.6 w stabilnej wersji. Pobierz wiodący w świecie otwartego oprogramowania system zarządzania treścią (CMS) i z łatwością buduj strony www oraz aplikacje internetowe.

Nowy Jork, 10 stycznia 2011. Projekt Joomla! (http://www.joomla.org) - najpopularniejszego w świecie wolnego oprogramowania CMS - ogłosił dziś oficjalne wydanie stabilnej wersji Joomla 1.6. Zaprojektowany, by zapewnić lepszą kontrolę nad witryną. dopracowany doświadczeniem ogólnoświatowej społeczności użytkowników. Joomla 1.6 dostarcza szeregu nowych narzędzi ku poprawie dostępności, a także bardziej wydajną organizację struktur kontroli dostępu i wiele innych usprawnień podyktowanych doświadczeniami użytkowników.

- Z nowymi funkcjami i możliwościami, takimi jak zaprojektowany hierarchicznie system kontroli dostępu, szablony zgodne z semantyką XHTML, aktualizacja rozszerzeń „jednym kliknięciem” oraz obsługą wielojęzyczności, Joomla 1.6 ewoluował, aby stać się najbardziej przyjaznym i potężnym narzędziem do kreowania swojej obecności w sieci - powiedział Ryan Ozimek, prezydent Open Source Matters, organizacji typu non-profit stworzonej w celu zapewnienia projektowi Joomla! obsługi prawnej i finansowej. - Zostało to osiągnięte dzięki wsparciu i niestrudzonej pracy nad projektem 1.6 tysięcy członków społeczności Joomla! w ciągu ostatniego roku.

Łatwość użycia oraz elastyczność Joomla! czyni go najpopularniejszym i najczęściej pobieranym otwartym oprogramowaniem w dzisiejszym przemyśle (został pobrany ponad 22 miliony razy). Jest używany do wszystkiego: od małych osobistych stron do zarządzania zapleczem jednych z największych przedsiębiorstw i najbardziej obleganych stron w sieci, włączając w to witryny wydawane przez eBay, CitiBank, IHOP, Uniwersytet Harvarda, Linux.com Smart Car of America, The Guggenheim Museum i wiele innych.

 

Najważniejsze funkcje w Joomla 1.6

  • altNowy system kontroli dostępu - daje administratorom witryny i redaktorom możliwość określania, kto może oglądać i zarządzać treścią.
  • Nieograniczony model zagnieżdżania - umożliwia administratorom oraz twórcom treści definiowanie wielopoziomowych kategorii o dowolnie zagnieżdżonej strukturze.
  • Prosta aktualizacja rozszerzeń - dostarcza użytkownikowi lepszego sposobu utrzymania bezpieczeństwa witryny przez uproszczony proces aktualizacji rozszerzeń
  • Szablony zgodne z semantyką XHTML - zapewnia lepszą podstawę do prezentacji treści
  • Wielojęzyczność - pozwala w podstawowy sposób na stworzenie witryny wielojęzycznej.

Ponadto projektanci i wdrożeniowcy będą cieszyć się nowymi rozwiązaniami w Joomla 1.6 umożliwiającymi rozszerzeniom precyzyjną kontrolę nad uprawnieniami. To czyni łatwiejszym tworzenie bardziej zaawansowanych aplikacji i rozszerzeń.

Ponadto, dzięki testom jednostkowym, wprowadzono liczne ulepszenia w takich obszarach jak ponowne wykorzystanie kodu czy zapewnienie stabilności interfejsów aplikacji.

- Najnowsza platforma Joomla oferuje programistom narzędzia potrzebne do szybkiego zbudowania sieci przyszłości - powiedział Ron Severdia, członek zespołu Joomla production leadership - Mimo że dziś wydano 1.6, zespół produkcyjny Joomla nie spoczywa na laurach. Ciężko pracujemy nad tworzeniem nowych funkcji z większymi możliwościami wyszukiwania i sposobami wpływu na zawartość witryny.

Odwiedź www.joomla.org, aby pobrać dziś wydanie Joomla 1.6.

O Joomla!

Joomla jest najpopularniejszym systemem obsługi witryn na świecie. 2.5% wszystkich stron www opartych jest o Joomla. Oprogramowanie używane jest przez osoby prywatne, małe i średnie przedsiębiorstwa, duże organizacje o światowym zasięgu w celu łatwego tworzenia i budowy stron www oraz aplikacji sieciowych. Ze względu na swoje możliwości i elegancję, może być używany zarówno przez zupełnie niedoświadczonego użytkownika, jak i przez profesjonalistów. Od chwili powstania w 2005 r. Joomla jest w 100% własnością społeczności, a oprogramowanie to zostało pobrane ponad 22 miliony razy. Więcej informacji na witrynie projektu oraz stronach PCJ!.

Tłum. M. Dylewicz, A. Makowiecki, P. Pałyga, S. Wajda

Ostatnio zmieniany Śr. 28 Mar 2012
comments powered by Disqus Powrót na górę

Aktualności - spis treści

Kalendarz publikacji

2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Oglądasz teraz:   StartPowiadomieniaJoomla 1.6 wydany!

Twoje konto