O Joomla!Projekt Joomla!Historia Joomla!List otwarty do wspólnoty od OSM

List otwarty do wspólnoty od OSM

17 sierpnia na łamach nowo utworzonej witryny Open Source Matters zespół programistów tworzących Mambo opublikował list otwarty do społeczności. Publikujemy jego tłumaczenie.

Wiele już powiedziano o projekcie Mambo Open Source oraz ustanowieniu organizacji Mambo Foundation z myślą o lepszej przyszłości Mambo.

My, czyli główny zespół programistów, tworzących ten projekt jednomyślnie wierzymy, że:

  • Projekty open source reprezentują ludzie, którzy tworzą wolne i otwarte oprogramowanie oraz angażują się w prace zespołu, aby inni mogli odnosić z tego korzyści.
  • Projekty open source odzwierciedlają ducha współpracy i radości, umożliwiając wpływ wspólnoty użytkowników oraz zapewniają odpowiednie zarządzanie, które pozwala firmom z ufnością inwestować bez wahania w ich rozwój.
  • Projekty open source są otwarte na udział każdego kto chce wnieść coś wartościowego oraz jest chętny do współpracy we wspólnocie.

My, czyli główny zespół programistów, zaniepokoiliśmy się poważnie relacjami pomiędzy Fundacją Mambo i całą wspólnotą. Wierzymy, że przyszłość Mambo powinna być zależeć od oczekiwań jego użytkowników oraz zdolności programistów. Natomiast Mambo Foundation została powołana po to, aby ustanowić kontrolę Miro, co sprawia, że współpraca pomiędzy Fundacją a wspólnotą jest niemożliwa.

  • Fundacja Mambo została utworzona bez jakiegokolwiek uznania dla głównego zespołu programistów. Jako społeczność nie mamy żadnego głosu w jej zarządzie, ani wpływu na przyszły rozwój Mambo. Komitet sterujący, który upoważnił zespół programistów i przedstawicieli firmy Miro do zarejestrowania Fundacji, miał utworzyć jej pierwszy zarząd. Tymczasem Szef Miro Peter Lamont sam zajął się rejestracją Fundacji, ustanawiając się jej szefem bez konsultacji z dwoma przedstawicielami programistów Andrew Eddiem i Brianem Teemanem.
  • Chociaż Pan Peter Lamont za pośrednictwem Komitetu sterującego obiecał przenieść prawa własności do Mambo na Fundację, obecnie Miro odrzuca ten pomysł.

Oto, co zamierzamy robić: będziemy kontynuować rozwój i ulepszać wersję tego wielokrotnie nagrodzonego oprogramowania , które jest aktualnie wydawane na licencji GNU General Public License. Życzymy Miro i Fundacji Mambo powodzenia, żałując, że zostaliśmy zmuszeni do zakończenia współpracy.

Nawiązaliśmy współpracę z Software Freedom Law center, aby doradzała nam w tej sprawie. Wkrótce opublikujemy więcej informacji na temat naszych planów na najblizzzy okres.

17 sierpnia 2005, Zespół programistów Mambo
Andrew Eddie
Emir Sakic
Andy Miller
Rey Gigataras
Mitch Pirtle
Tim Broeker
Alex Kempkens
Arno Zijlstra
Jean-Marie Simonet
Levis Bisson
Andy Stewart
Peter Russell
Brad Baker
Brian Teeman
Michelle Bisson
Trijnie Wanders
Shayne Bartlett
Nick Annies
Johan Janssens

Andrew Eddie - Mambo Core Developer, luty 2003 - sierpień 2005

Jest to wolne tłumaczenie Listu opublikowanego na www.opensourcematters.org: Mambo Open Source Development Team - Letter to the community. Tłumaczenie wykonali Adam Sobkowicz enjoy777 i Stefan Wajda 'zwiastun'.

Ostatnio zmieniany Śr. 21 Lis 2012
comments powered by Disqus Powrót na górę
Oglądasz teraz:   O Joomla!Projekt Joomla!Historia Joomla!List otwarty do wspólnoty od OSM