O Joomla!Projekt Joomla!Historia Joomla!Co się może zdarzyć w ciągu 2 tygodni

Co się może zdarzyć w ciągu 2 tygodni

Core Team opublikował oficjalny komunikat, zawierający informację o zdarzeniach przewidywanych w okresie najbliższych dwóch tygodni od jego wydania. Poniżej zamieszczamy tłumaczenie komunikatu.

Co się może zdarzyć w ciągu 2 tygodni? Wiele!

Wasze myśli i wsparcie potwierdziły naszą wiarę we wspólnotę Open Source. Chcecie od nas usłyszeć pełną wypowiedź i bronić Open Source. Teraz jest czas, aby wrzucić wyższy bieg i skupić się na dalszej drodze.

Od dnia odejścia zespół deweloperów słuchał tego, co chcieliście powiedzieć - zgłębiając wasze myśli i nadzieje, starając się poskładać je razem. Jak wcześniej pisaliśmy, korzystamy z usług Software Freedom Legal Center w Nowym Jorku, aby uzyskać wsparcie prawnicze, najlepsze, jak to możliwe. Współpracujemy z Eben Moglen, człowiekiem odpowiedzialnym za licencję GNU/GPL, pomagającym znaleźć niezbędne odpowiedzi i asystującym podczas tworzenia ram prawnych dla naszego projektu.

Mamy nadzieję, że znajdziecie poniżej odpowiedź na Wasze pytania:

1. Nowa nazwa projektu

Zdecydowaliśmy już, że nasz projekt, znany wcześniej jako mambo, będzie nosił nową nazwę. Zaakceptowaliśmy ofertę gratisowego wsparcia otrzymaną od światowego lidera w dziedzinie konsultacji dot. znaków towarowych.

W ciągu jednego lub dwóch najbliższych dni uruchomimy formularz zgłoszeniowy dla tych, którzy posiadają domeny oparte na wyrażeniu 'mambo-coś tam'. Na podstawie zgłoszenia prześlemy Wam nazwę projektu przed jej oficjalną premierą, abyście mieli szansę przerejestrować Wasze domeny, oparte na wyrażeniu 'mambo-cośtam'.

2. Nowe logo i slogan

Gdy zostanie wybrana nowa nazwa, przygotujemy głosowanie nad nowym logo i sloganem. Będzie to otwarte głosowanie i to wspólnota wybierze zwycięzcę.

3. Przyszyły rozwój

Przejrzeliśmy naszą mapę rozwoju oraz terminarz kolejnych wersji i proponujemy kilka zmian.

Po pierwsze, będziemy w szerszym zakresie wspierać naprawianie błędów stabilnych wersji. Tak więc nie będziecie musieli czekać kolejnych miesięcy do wydania nowej wersji, aby dysponować poprawionym kodem. Będziemy wspierać wersję 4.5.2 i kolejną wersję 4.5.3. Aby zminimalizować trudności, pozostawiamy ten sam system numerowania.

Wersja 5.0 będzie przeprojektowana kompletnie - od podstaw i będzie współpracować tylko z PHP5 tak, aby możliwe było skorzystanie z wielu ulepszeń.

W związku z tym rozważamy uruchomienie dwóch dróg rozwoju. Pierwszej, dla wsparcia i poprawiania - tak daleko jak jest to możliwe - drzewa 4.x, korzystającego z istniejącej technologii, i drugiej, aby rozpocząć tworzenie nowych ram opartych na relatywnie nowych technologiach. Pozwoli to nam rozwiązywać długoterminowe problemy związane ze skalowalnością.

Wierzymy, że wersja 5.0 będzie „cre`me-de-la-cre`me” i po raz kolejny przekonamy się o sile współpracy i otwartego rozwoju. Nasza nowa mapa rozwoju zostanie przygotowana niezwłocznie, ale nasze motto „make it powerful, but keep it simple” ["tworzyć rzeczy potężnymi, ale równocześnie prostymi"] pozostanie aktualne.

5. Kuźnia [The Forge]

Przygotowanie infrastruktury pochłania większość naszego czasu. Pracujemy intensywanie nad uruchomieniem nowej kuźni projektów - forge. Jest to nasz priorytet, interesujący wszystkich deweloperów pracujących w naszej wspólnocie nad dodatkowymi składnikami.

6. Komunikacja

Prosiliście o lepszą komunikację między zespołem deweloperskim a wspólnotą. Macie rację. Każdy zespół deweloperski będzie regularnie przygotowywał raporty tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne o tym, co co zostało zrobione i co jest planowane.

Dodatkowo z każdym zespołem będzie możliwa rozmowa podczas oficjalnego spotkania na forum we wcześniej ogłoszonym czasie - gdzie każdy będzie mógł wypowiedzieć własne zdanie na dowolny temat.

7. Prezentacja

Będziemy prezentować nasz projekt na całym świecie. Wystawimy się na LinuxWorld w Londynie w październiku, zamierzamy zaprezentować się również w listopadzie we Frankfurcie.

8. Członkostwo w zespole

Kiedy udzielaliście nam wsparcia, zobaczyliśmy ogromne możliwości wspólnoty, a także wiele talentów i umiejętności, które posiadacie. Będziemy kontaktować się z wami w ciągu następnych kilku tygodni, aby utworzyć nowe zespoły i rozszerzyć istniejące.

9. Status non-profit

Rozpoczęliśmy proces zmierzający do rejestracji w USA organizacji non-profit. Jest to droga do tego, aby możliwe było zgodne z prawem przyjmowanie wsparcia finansowego.

10. Pamiętajcie, po co to wszystko

Tak zaangażowani w ten projekt przeżywaliśmy trudny czas, zwłaszcza w ostatnim okresie. Ale ten czas już się kończy.

Teraz przychodzi moment, aby przypomnieć sobie te uczucia, gdy pierwszy raz z powodzeniem zainstalowaliście swoją witrynę, kiedy otrzymaliście świetną odpowiedź na forum, uczestnicząc w duchu radości w pracy grupowej, otrzymując kolejne nagrody.

Tłumaczenie wykonał Adam Sobkowicz 'enjoy777'

Ostatnio zmieniany Śr. 21 Lis 2012
comments powered by Disqus Powrót na górę
Oglądasz teraz:   O Joomla!Projekt Joomla!Historia Joomla!Co się może zdarzyć w ciągu 2 tygodni